Mitsubishi ASX – nová generace již příští rok

Mitsubishi ASX

Po dlouhých třinácti letech představí Mitsubishi druhou generaci modelu ASX. Použije techniku Renaultu.

Japonský crossover Mitsubishi ASX poprvé představen v roce 2010 a ještě donedávna se statečně držel v české nabídce. Pomohly mu k tomu mimojiné tři facelifty. Poslední představili na ženevském autosalonu v roce 2019. Tenkrát si ponechal už jen dvoulitr Mivec o výkonu 110 kW (150 koní) s pětistupňovým manuálem či CVT.

Ke čtvrtému faceliftu však již nedojde. Automobilka Mitsubishi oficiálně oznamuje příchod zbrusu nové generace, která se představí v roce 2023. Nové ASX bude stát na podvozkové platformě CMF-B od aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Vyrábět by se měla ve španělském závodu Valladolid automobilky Renault.

Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX

Novinka ASX tak bude sdílet základy třeba s Renaultem Captur či Nissanem Juke. První generace sdílela základy s Peugeotem 4008 a Citroënem C4 Aircross. Mitsubishi slibuje nejmodernější technologie včetně plug-in hybridních motorizací. Po modelech Outlander a Eclipse Cross tak půjde o již třetí model v řadě s tímto pohonem.

„Mitsubishi Motors se chlubí bohatou tradicí v segmentu SUV a také bylo prvním výrobcem, který uvedl plug-in hybridní SUV, tedy Outlander PHEV a nyní Eclipse Cross PHEV. Obliba kategorie SUV v Evropě neustále roste. Jelikož se plug-in hybridy stávají mainstreamovou záležitostí, jsme připraveni navázat na tyto tradice příští generací modelu ASX. Těšíme se, až našim současným i budoucím zákazníkům nabídneme vysoce konkurenceschopnou novinku v naší modelové nabídce,“ přibližuje novinku Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe.

Techniku Renaultu pak využije i Nissan u nástupce modelů Micra. Ten se však nespokojí s platformou na konvenční motory a využije CMF B-EV, což bude mít společné s novým Renaultem 5. Mitsubishi se o čistě elektrické variantě nezmiňuje.

Zdroje: autorevue, TowPoint