Mini Cooper S dostane turbo čtyřválec s výkonem 201 koní

Mini loni představilo nový Cooper 3-Door Hardtop a elektromobily E a SE. Teprve nyní dostává nový hatchback Mini Cooper S spalovací motory

Když Mini loni představilo nový Cooper 3-Door Hardtop, ukázalo pouze elektrické modely E a SE. Teprve nyní dostává nový hatchback Mini Cooper S spalovací motory. Nejsou tu žádné diesely, místo toho si nejmenší vůz BMW Group vystačí s dvojicí benzinových pohonných jednotek.

Základní model nese označení Cooper C a dostane přeplňovaný tříválcový motor o objemu 1,5 litru s výkonem 154 koní a točivým momentem 170 Nm (230 Nm). Díky tomu zrychlí z 0 na 62 km/h za 7,7 sekundy.

Mini Cooper S

Po přestupu na verzi Cooper S se vám Mini odmění větším přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru s výkonem 201 koní. Díky tomuto výkonu vůz zrychlí z 0-100 km/h za 6,6 sekundy. Ti, kteří chtějí větší razanci, si musí počkat na další model JCW, ačkoli Mini vám při uvedení na trh prodá novou výbavu JCW s exteriérem, který má všechno.

Nový Cooper C a Cooper S budou na rozdíl od elektrických Cooperů E a SE v provedení Oxford
Mini Cooper S

V závislosti na tom, pro jaké Mini se rozhodnete, si můžete vybrat z několika 16 až 18palcových kol, čtyř barev střechy a tříbarevného gradientního provedení střechy pro model Favoured, pokud zvolíte možnost Multitone Roof.

Interiér

Interiér dostane stejný 9,4palcový infotainment OLED z elektrických modelů a Mini naštěstí nezrušilo všechny fyzické ovládací prvky. K dispozici je parkovací brzda, volič převodovky, tlačítko start/stop a ovladač hlasitosti. Vše najdete na přepínací liště pod kruhovým displejem.

Interiér dostane stejný 9,4palcový infotainment OLED z elektrických modelů a Mini naštěstí nezrušilo všechny fyzické ovládací prvky
Uvnitř najdete kruhový displej

Na zadní sedadla se vejde 210 litrů zavazadel, po sklopení lavice pak 800 litrů. Mini má v úmyslu uvést na trh verzi kabrioletu nejnovějšího modelu Cooper spolu s praktičtějším pětidveřovým hatchbackem. Půjde o poslední vlnu modelů s vnitřním spalovacím motorem před tím, než BMW Group na konci desetiletí opustí vozy s benzinovým motorem.

Rozdílné provedení

Nový Cooper C a Cooper S budou na rozdíl od elektrických Cooperů E a SE v provedení Oxford. Tyto dva modely vyrábí v Číně Spotlight Automotive – společný podnik mateřské společnosti Mini BMW Group a Great Wall Motor. Elektrický hatchback se začne ve Velké Británii vyrábět až v roce 2026, společně s příštím malým crossoverem Aceman.

Ekvivalentní pětidveřový model by se měl objevit ještě letos.

Zdroje: motor1, TowPoint