Levný elektromobil s možností výměny baterie

Nio, přední čínská značka elektromobilů, nabízející špičkovou technologii výměny baterií, která řidičům pomáhá získat plně nabitou baterii za méně než 6 minut, pracuje na několika projektech pro expanzi značky.

Na mezinárodní expanzi do Evropy v posledních několika letech Nio také pracuje na cenově dostupnější značce EV. A některé detaily levného elektromobilu se již začínají objevovat.

Značka se má jmenovat Onvo a právě spustila své webové stránky. Jeho první SUV model L60 se brzy objeví. Tento model má konkurovat oblíbené Tesle Model Y na trhu.

Podle spolehlivého čínského odborníka na EV, odhalil, že počáteční cena bude ekvivalentní méně než 900 tis. Kč za verzi SUV L60 s výměnou baterií. 

Levný elektromobil s možností výměny baterie

Základní model Nio se dodává s 60 kWh nožovou baterií od BYD. K dispozici je také možnost větší 90 kWh baterie, kterou dodá CATL. 

Obě tyto baterie se mohou vyměnit za méně než 6 minut na tisících stanic pro výměnu baterií v Číně, kde bude vůz původně uveden na trh.

Levný a cenově dostupnější elektromobil značky Onvo

Architektura EV se má zakládat na 900 V platformě a má mít špičkový čipset infotainment systému.

Zveřejněné informace tak naznačují, že účinnost L60 bude lepší než u Tesly Model Y na 130 Wh/km. To se ale ještě musí potvrdit v reálném světě.

Nio již plánuje odhalit značku Onvo na místním trhu v květnu a příští rok ji plánuje uvést do Evropy, kde již má několik vlajkových prodejen. Dvě jsou v Německu, které se nacházejí ve Frankfurtu a Berlíně, a další v Oslu.

V roce 2023 Nio oznámilo, že svůj elektrický sedan ET5 představí na britském trhu na nadcházejícím Goodwood Festival of Speed ​​v západním Sussexu v Anglii. To se již stalo dobře přijato, což zdůraznilo ambici značky vydat se na trhy s pravostranným řízením.

V této fázi není jasné, zda nová, cenově dostupnější značka Onvo zamíří na trhy s pravostranným řízením. Očekává se, že další podrobnosti o novém L60 a mezinárodních plánech značky s ním se tak oznámí v následujících týdnech.