Voltaic Systems odhaluje monitorovací software

Voltaic Systems, americký poskytovatel fotovoltaických systémů pro infrastrukturu a průmyslová zařízení bez přístupu k síti uvedl na trh softwarový modul pro monitorování stavu baterie pro svou vlajkovou loď produktové řady Core Solar Power Systems.

Voltaic Systems, americký vývojář solárních fotovoltaických systémů pro vzdáleně umístěná průmyslová a infrastrukturní zařízení, přidal monitorovací software pro sledování stavu baterií ve své produktové řadě Core Solar Power System.

Produktová řada Core Solar Power System

Produkty Core Solar Power, které obsahují FV panel, integrovanou vodotěsnou lithiovou baterii a montážní systém, se prodávají jako alternativa k tradičním olověným bateriím pro napájení zařízení infrastruktury, jako jsou mobilní směrovače, síťová zařízení, monitory kvality vzduchu, venkovní bezpečnostní kamery, zavlažovací systémy, komunikační brány a dálkové osvětlení.

Nový monitorovací software poskytuje informace o baterii, její teplotě, stavu nabití, energii generované solárními panely a energii spotřebované zařízením.

„Vzhledem k hodnotě dat a vzdálené povaze těchto druhů průmyslových aplikací internetu věcí se vyvinul systém sledování stavu baterie. Ten zákazníkům pomáhá pochopit a rozhodovat se o jejich nasazení,“ řekl Jeff Crystal, provozní ředitel Voltaic Systems.

Monitorovací systém poskytuje stavové snímky prostřednictvím mobilní sítě a také data z časových řad (viz obrázek níže), které lze použít k varování před potenciálními výpadky a poskytnutí potenciálních nápravných kroků. „V jednom případě zákazník upravil svou spotřebu energie během obzvlášť deštivého týdne, aby udržoval dobu provozuschopnosti. Funguje pro jednotlivé systémy i pro správu flotil vzdálených zařízení,“ řekl Crystal.

Specialista na monitorování kvality ovzduší

Voltaic Systems odhaluje monitorovací software
Zde se nachází zobrazen modul Black Carbon od specialisty na monitorování kvality ovzduší z Kalifornie Clarity Movement Co.

Core Solar Power System obsahuje kromě baterie a FV panelu integrovaný regulátor nabíjení maximálního výkonu (MPPT). Velikosti panelů se pohybují od 25 W do 200 W. A k tomu odpovídající baterie se pohybují od 18 ah (5 kg) do 100 ah (33 kg). Rozměry se pohybují od 307 mm x 507 mm x 30 mm do 586 mm x 980 mm x 30 mm.

Produkty Voltaic Systems se často integrují do řešení svých zákazníků. A to jako například níže zobrazený monitorovací systém kvality vzduchu, vyrobený společností Clarity Movement Co. se sídlem v Kalifornii.

Software pro monitorování baterie poskytuje informace o stavu a výkonu baterie