Honda Accord 2024 debutuje v Japonsku

Honda Accord 2023 debutovala v USA v listopadu 2022 s novým designem. Nyní nastal čas pro příchod modelu 2024

Honda Accord 2023 debutovala v USA v listopadu 2022 s novým designem, hybridním pohonem a technickými vylepšeními v kabině. Nastal čas pro příchod modelu 2024, který však ještě není pro Ameriku připravený. Místo toho si Honda Accord 2024 odbyla japonskou premiéru, která možná předznamenává některé změny, jichž se sedan v americké specifikaci dočká také později v tomto roce.

Změny u modelu Accord 2024

Dostupné fotografie zachycují vůz bez vizuálních změn zvenčí, kde se na přední masce objevují štíhlé LED světlomety a šestihranná mřížka chladiče.

Vzadu si zadní světla zachovávají svůj design od pobřeží k pobřeží se světelnými proužky zasahujícími do blízkosti znaku Honda uprostřed
Honda Accord 2024

Vzadu si zadní světla zachovávají svůj design od pobřeží k pobřeží se světelnými proužky zasahujícími do blízkosti znaku Honda uprostřed. Větších změn se však dočkáme uvnitř.

Změny uvnitř vozu

V horní části kabiny se nachází přístrojová deska s novým tvarem, na které se nyní nachází nový rámeček pro digitální přístrojový panel. A zatímco velikost této obrazovky zůstává nezměněná, došlo k úpravám obložení, které ji obklopuje. Honda uvádí, že nyní je k dispozici také 10,5palcový head-up displej.

Honda uvádí, že nyní je k dispozici 10,5palcový head-up displej
Změny se týkají zejména vnitřní části vozu Accord

Přesuňte se doleva na středovou konzolu a najdete stejný 12,3palcový středový dotykový displej jako u modelu Accord 2023 v USA. Pod ním se nachází velký kulatý ovladač, který nahrazuje ovládání klimatizace. Předchozí uspořádání s 12 tlačítky a 3 malými knoflíky je pryč a je zde něco, co Honda nazývá Experience Selection Dial, nebo to je alespoň jeho hrubý překlad z japonštiny. Jedná se o multifunkční volič, který ovládá topení, ventilaci a klimatizaci vozu a další základní funkce, které lze navíc přednastavit pro každého uživatele vozu.

Předchozí uspořádání s 12 tlačítky a 3 malými knoflíky je pryč
Velký kulatý ovladač nahrazuje ovládání klimatizace

Rychlé srovnání s Accordem 2023 ve Spojených státech odhaluje další změnu. Prostor před loketní opěrkou na středové konzole je nyní čistší díky absenci tradiční řadicí páky automatické převodovky. Místo něj jsou zde čtyři tlačítka kopírující polohy P, R, N a D. Za nimi se nacházejí tlačítka jízdních režimů a elektronické parkovací brzdy.

Pod kapotou

Automobilka uvádí, že Honda Accord 2024 má „nově vyvinutý“ dvoumotorový hybridní systém, ale soudě podle dostupných informací se s největší pravděpodobností jedná o 2,0litrový elektrifikovaný agregát, který se objevil na trhu s jedenáctou generací modelu v loňském roce. V USA dosahuje nejvyššího výkonu 204 koní a točivého momentu 247 Nm. O 2,0litrovém turbodieselu, který byl s Accordem 2023 vyřazen, však není žádná zmínka.

Zdroje: motor1, TowPoint