Aston Martin Vantage s pancéřováním úrovně B4

Nový opancéřovaný Aston Martin Vantage

Dnešní doba si žádá zvýšenou ochranu v ulicicích i na cestách, a tak Aston Martin přichází s novým modelem Vantage.

Společnost AddArmor nabízí několik možností pro přidanou ochranu proti potenciálním útočníkům, které jsou dostupné u rodinných, komerčních a luxusních modelů.

Společnost ze státu Wyoming v USA, známá pancéřováním Maybachů, G-Wagenů a Escalades, odhalila svůj nejnovější výtvor. Obrněný Aston Martin Vantage od Quality Coachworks.

Aston Martin Vantage je vybavený balíčkem ochrany proti vniknutí, které dokáže chránit cestující v různých nebezpečných situacích. A to dokonce i při střelbě.

Pancéřování úrovně B4

Pancéřování úrovně B4 je lehké a k celkové hmotnosti přidává pouze 200 kg Vantage navíc. Pouhým okem je neviditelný, jak má být, zvláště v luxusním sporťáku, který může snadno přitáhnout nesprávnou pozornost.

AddArmor odstraňuje u Vantage základní okna a instaluje neprůstřelné sklo na čelní sklo a boční okna. Kromě škvárových bloků a tupých předmětů vydrží tlustší sklo i náboje z ráže 0,44 magnum nebo 9 mm.

Balisticky tvrzená ocel chrání střechu a palivovou nádrž, zatímco dveře a firewall jsou vyrobené z kompozitních materiálů úrovně B4. Jinde mají koncovky výfuku kryty, které zabraňují vkládání předmětů, a vlastní run-flaty zaručují únik do bezpečí, pokud se věci vymknou kontrole.

Logo automobilky Aston Martin, která přichází s novým a bezpečným modelem Vantage.
Nový vůz se může pochlubit tvrzenou ocelí

A konečně, decentní elektrické dveřní kliky dají lekci jednotlivcům, kteří se zabývají kriminální činností, pokud se odváží na ně sáhnout.

Výkon Aston Martin Vantage

Výkon Aston Martin Vantage pochází ze 4,0litrového twin-turbo V8 o výkonu 503 koní a točivém momentu 684 nm.

Za zmínku také stojí, že AddArmor provádí nezbytné úpravy odpružení, aby kompenzoval extra váhu. Tato nabídka samozřejmě nezahrnuje vůz, jehož vyvolávací cena je kolem 3 milionů korun.

Dobrou zprávou ale je, že nemusíte za Aston Martin Vantage utrácet spoustu peněz. V této cenové hladině si užijete luxusní jízdu, která je navíc mimořádně bezpečná.

Balíček ochrany proti vniknutí začíná na 700 000 Kč a AddArmor říká, že je k dispozici na mnoha dalších vozidlech.

zdroje: motortrend, vapol