Lincoln představuje první elektromobil?

Na tmavém videu je vidět osvětlené logo Lincoln. Dále svažující se linie střechy. A to je vše. Více informací o připravovaném konceptu prozatím známo není.

  • Lincoln ukázal pouze krátkou upoutávku na připravovaný koncepční elektromobil.
  • Na videu je vidět jen velmi málo, ale všimli jsme si šikmé střešní linie a pravděpodobně i senzoru Lidar umístěného na střeše.
  • První elektromobil by mohl debutovat ještě před koncem roku a do prodeje by se mohl dostat v modelovém roce 2023.

Společnost poprvé upřesnila své plány v oblasti elektromobilů v loňském roce. Nyní se pochlubila konceptem elektromobilu, který bude mít premiéru již 20. dubna. Ten „poslouží jako inspirace“ pro chystané elektromobily Lincoln. Pravděpodobně bude předobrazem prvního elektrického modelu, elektrického SUV. Toto SUV by mělo v sériové podobě debutovat někdy koncem tohoto roku.

Upoutávka toho moc neukazuje. Začíná osvětleným znakem Lincoln a poté kreslí podběhy kol, linii kapoty a svažující se linii střechy v bílé barvě. Zdá se také, že na přední části střechy je malý výstupek, který by mohl být lidarovým senzorem jako na novém Lotusu Eletre. Společnost také nedávno zveřejnila několik skic interiérů elektromobilů Lincoln. Prozatím tyto skicy pouze ukazují obecný designový směr a neodpovídají přímo připravovanému konceptu.

První elektromobil Lincolnu původně plánovali jako spolupráci se startupem Rivian. V tomto startupu Ford vlastní 12 % podíl. Lincoln měl využít podvozek a pohonnou jednotku SUV R1S, ale tento plán v roce 2020 zrušili. Nyní se zdá pravděpodobnější, že první elektromobil Lincolnu bude sdílet komponenty s Mustangem Mach-E, i když nevíme, jak moc si budou crossovery podobné. První sériový Lincoln EV by mohl vystrčit hlavu koncem letošního roku a začít se prodávat v modelovém roce 2023, kdy se utká s Cadillacem Lyriq, který se začal vyrábět nedávno, a s Audi e-tron, Teslou Model X, BMW iX a Jaguarem I-Pace.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint