DeLorean odhaluje elektromobil

Moderní kupé EVolved se ve více detailech inspiruje originálem z 80. let. Nepůjde jen o křídlové dveře, ale také grafiku koncových světel či „žaluzie“ na zadním okně. Křivky vozu však budou podřízeny aerodynamice. Navrhlo je studio Italdesign, které se může postarat i o technickou stránku. DeLorean má debutovat 18. srpna v Pebble Beach. Je pravděpodobné, že do té doby o něm ještě uslyšíme.

Uprostřed února proběhly internetem zprávy o vzkříšení slavné značky DeLorean. Její jediný sériový produkt DMC-12 vyráběný v 80. letech se proslavil díky roli v sérii filmů Návrat do budoucnosti, letos má dostat nástupce s označením EVolved a bateriovým pohonem. Americká firma jej představí v srpnu.

Datum premiéry stanovené na 18. srpna zveřejnil DeLorean spolu s fotografií, jejímž prostřednictvím odhalil ze svého elektromobilu více. Obrázek zachycuje zadní část dvoubarevně lakované karoserie. Vedle tenkých diodových světlů ze tří segmentů jsou viditelné „žaluzie“ na okně a zpětná zrcátka, ale také decentní podpis firmy v nárazníku.

DeLorean
DeLorean

DeLorean se inspiroval v 80. letech

Nový záběr potvrzuje inspiraci originálem ve více detailech kromě vzhůru výklopných dveří. Zároveň ale ukazuje, že nemáme očekávat hranaté retro tvary, ale křivky podřízené aerodynamice. To potvrzuje také viditelný difuzor. Stejně jako štěrbina na víku zavazadlového prostoru, která prozrazuje přítomnost aktivního zadního křídla.

Vzhled moderního kupé svěřili Američané studii Italdesign, které má na svědomí také původní DeLorean. O technické stránce stále nevíme žádné oficiální informace. Není však vyloučeno, že se o ni také postará Italdesign. Italové totiž společně s britskou firmou Williams Advanced Engineering vyvíjejí elektrickou platformu EVX.

Pokud se potvrdí použití této architektury, u novinky značky DeLorean můžeme očekávat výjimečné parametry. Teoreticky může dosahovat maximálního výkonu až 1 000 kW (1 360 k). Kromě toho se dříve zmiňovaly baterie, které by mohly přinést dojezd až 1 000 km na jedno nabití. Potvrzení nebo vyvrácení těchto čísel očekáváme v průběhu příštích měsíců. Oživená společnost pravděpodobně prozradí další detaily ještě předtím, než vozidlo ukáže živě v Pebble Beach.

Zdroje: TopSpeed, TowPoint