Od majonézy po kaši, 5 způsobů použití šafránu

Toto voňavé koření dodává hloubku a jemnou sladkost všemu od lanýžů, majonézy, kaše až třeba po čaj.

Šafrán je koření, které je již dlouho uctívané po celém světě a okouzluje nejen srdce ale i patra svým temně červeným odstínem a zejména komplexní chutí. Toto okouzlující koření pochází z jemného stigmatu šafránového krokusu a přeměňuje tak bezesporu obyčejné na neobyčejné, působivé pokrmy s jemnou zemitou sladkostí a květinovými tóny, které tančí na patře. 

Voňavé koření uctívané po celém světě

Od majonézy po kaši, 5 způsobů použití šafránu
Šafrán se využívá hojně i ve Spanělsku, kde jej naleznete nejen ve všudy přítomné paelle

Ve Farzi se začleňuje šafrán do pokrmů, jako je kozí shawarma biryani, která se podává se šafránovou rýží, a shahi tukda, ve které je smažený chléb namočený ve sladkém mléce naplněném šafránem. Toto koření má tak opravdu sílu transformovat chutě a funguje i s tolika druhy pokrmů. 

Několik způsobu využití i použití šafránu

1. Med
Smíchejte jen špetku šafránových nití s ​​teplým medem a nechte jej i několik hodin vyluhovat. Pokapejte s ním dezerty, jogurty, koktejly a nebo třeba i pečenou zeleninu.

2. Majonéza
Rozdrťte špetku šafránových nití a spařte je ve lžíci teplé vody. Po vychladnutí vmíchejte do majonézy s trochou citronové šťávy. Spárujte ji např. s mořskými plody a hranolky.

3. Čokoládové lanýže
Napusťte malé množství smetany se šafránovými nitěmi a použijte jako obvykle k výrobě lanýžů. Na závěr je obalte ještě v kakaovém prášku a nebo drcených pistáciích.

4. Bylinkový čaj
Vylepšete si svůj oblíbený bylinkový čaj namočením šafránových vláken do horké vody spolu s čajovými lístky a nebo bylinkami. Zůstane vám nejen voňavý ale i vizuálně výrazný šálek čaje.

5. Bramborová kaše
Přidejte šafrán do vašich brambor, zatímco se vaří před šťoucháním. Toto úžasné koření propůjčuje nejen krásný zlatavý odstín ale i jemnou chuť a vytváří tak vskutku luxusní přílohu.