Aplikace pro výpočet návratnosti střešních systémů

Aplikace Amortisator, původně vyvinutá pro německý trh, je nyní dostupná v obchodech Apple a Google Play. Nová aplikace se primárně zaměřuje na zákaznické poradce. A je přístupná za měsíční poplatek 240 Kč.

Nová aplikace zaměřená na zákaznické poradce

Kai Schuhmacher strávil roky cestováním po Německu zejména jako konzultant pro majitele fotovoltaických systémů. Řekl, že otázka, kterou si všichni zákazníci okamžitě kladou, zní: „Kdy se můj fotovoltaický systém vyplatí? Odpověď závisí na mnoha individuálních faktorech, přičemž doba odepisování se tak obecně pohybuje od osmi do 16 let.“

Schumacher řekl, že taky mnoho konzultantů v současné době stále provádí tyto výpočty v tabulkách Excel, které sami vytvářejí, což je údajně taky nejlepší způsob, jak dát svým zákazníkům co nejpřesnější odpověď.

Jednoduchý a jednotný způsob výpočtu

„Online nástroje, které jsou na různých webech k dispozici už léta, mě ve skutečnosti nepřesvědčily,“ uvedl.

Vždy chtěl jednotný a zároveň jednoduchý způsob výpočtu, který lze použít přímo u zákazníka. Nyní tvrdí, že takový nástroj sám vyvinul a nazval jej Amortisator. Jedná se o aplikaci, kterou lze zpočátku zakoupit v Apple Store a brzy taky v obchodě Google Play. A je k dispozici v němčině, angličtině, španělštině a francouzštině.

Aplikace pro výpočet návratnosti střešních systémů

Řekl, že aplikace se zaměřuje především na zákaznické poradce a stojí 240 Kč měsíčně. Lze ji zrušit měsíčně.

Rychlý výpočet amortizace

Aplikace nabízí poradcům a zákazníkům rychlý výpočet amortizace, který lze také poslat e-mailem neuživatelům aplikace. Pro výpočet využívá vstupy, jako je výkon a velikost systému, stejně jako podrobnosti o střechách a požadavcích na financování.

Schumacher chce také pomocí aplikace poskytnout potenciálním zákazníkům fotovoltaiky možnost najít si zákaznického poradce ve své oblasti. V tomto ohledu je integrovaný chat, pomocí kterého je mohou zákazníci kontaktovat. Kromě toho aplikace údajně pomáhá zákazníkům vyhodnotit předchozí poradenské služby. To vše je zdarma pro potenciální zájemce o fotovoltaiku, řekl Schumacher.

Zdroj: pv-magazine, Vapol