Nová generace Buick LaCrosse s velkým displejem

Nová generace Buick LaCrosse nyní debutuje jako vlajková čtyřdveřová loď značky na čínském trhu. Uvnitř se nachází 30" displej

Nová generace Buick LaCrosse nyní debutuje jako vlajková čtyřdveřová loď značky na čínském trhu. Značku Buick ve Spojených státech v současné době tvoří výhradně crossovery a SUV, ale tradiční sedany jsou v Číně stále součástí nabídky.

Vylepšený model LaCrosse

Nová generace Buick LaCrosse nese stylistický jazyk Buick Pure Design. Design exteriéru se vyznačuje širokou lichoběžníkovou mřížkou chladiče. Na vnějších okrajích jsou umístěné skládané světlomety a nad nimi LED světla. Boky se vyznačují měkkým tvarováním. Záď má zadní světla v celé šířce s ostrým vzhledem, který kopíruje DRL světla.

Na vnějších okrajích jsou umístěné skládané světlomety a nad nimi LED světla
Nový design se vyznačuje širokou lichoběžníkovou mřížkou chladiče

Verze Avenir je vybavená maticovými adaptivními světlomety s 222 LED diodami. Devět režimů svícení dokáže měnit dálková a potkávací světla podle aktuálních podmínek. Když vozidlo rozpozná bezdrátový klíč od telefonu majitele, rozsvítí se uvítací animace světlometů, zadních světel a osvětlení klik dveří.

Interiér s velkým zakřiveným displejem

Interiér modelu LaCrosse je vybavený systémem Buick Virtual Cockpit, který zahrnuje 30″ zakřivený displej s rozlišením 6K. Podporuje aktualizace over-the-air pro více modulů. Konzolová středová konzola má v horní části zabudovanou nabíjecí podložku a její spodní část vytváří velký odkládací prostor mezi předními sedadly. Buick se chlubí použitím špičkových prvků, jako je laserem broušené obložení a francouzské dvojité prošívání.

Interiér modelu LaCrosse je vybavený systémem Buick Virtual Cockpit, který zahrnuje 30" zakřivený displej s rozlišením 6K
Uvnitř se nachází 30″ zakřivený displej

Kabina Aveniru je vybavená sedadly s vyhříváním, ventilací a masážní funkcí. K dispozici je také 121 LED diod pro akcentní osvětlení.

Pohonné jednotky

Buick v oznámení o premiéře nenastínil nabídku pohonných jednotek modelu LaCrosse. Dřívější informace čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií naznačovaly, že sedan dostane 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 237 koní.

LaCrosse opustil Spojené státy po modelovém roce 2019. Nic nenasvědčuje tomu, že by Buick plánoval uvést nový sedan do USA.

Buick Envista v USA

Nejnovějším modelem značky Buick, který přichází do USA, se stal Envista. Jeho styl se nese ve stejném designovém duchu jako nový LaCrosse, například s velkou mřížkou chladiče a světly s ostrými hranami. Uvnitř je 11″ obrazovka infotainmentu. O pohon se stará 1,2litrový přeplňovaný motor, který dosahuje výkonu 136 koní a 162 Nm. Odhadovaná spotřeba paliva je 9,4 l/100km v kombinaci. Ceny začínají na 23 495 dolarech (499 000 korun) po započtení poplatku 1 095 dolarů (23 000 korun). Nejvyšší výbava Avenir stojí 29 695 dolarů (630 000 korun).

Zdroje: motor1, TowPoint