Kia EV9 čelí posledním překážkám před premiérou

Velké elektrické SUV Kia EV9 podniká poslední kroky v režimu přísných testů před svou světovou premiérou na začátku roku 2023.

Premiéra v roce 2023

Kia, která doufá, že v roce 2023 vezme trh útokem svým nejnovějším elektromobilem, nabídla zajímavou ukázku SUV. To se má pyšnit vysokou úrovní technologií a má se jevit ještě větší než známé a oblíbené Sorento.

V návaznosti na svůj oceňovaný a žádaný EV6 šlápla Kia na akcelerátor své elektrické ofenzivy jako součást svého plánu stát se jedním z měřítek udržitelné mobility na celém světě a nashromáždila seznam sedmi čistě nových elektrických vozidel, která mají být k dispozici do roku 2027.

Nová Kia EV9 je po EV6 druhou automobilkou postavenou na platformě e-GMP, kterou sdílí s Hyundai. Jeho nedávný testovací program slibuje elektrické SUV. To se zaměřilo na ovladatelnost v terénu a sjíždění potoků, ale zároveň poskytuje pohodlnou jízdu.

Kia chce představit nové SUV EV9 jako vlajkový model své řady. Produkt, který, jak doufá, podtrhne její závazek k elektrické mobilitě.

Kia EV6 a elektrická mobilita

Vývoj EV9 mezitím již nashromáždil 44 měsíců testování. To je nezbytné pro stanovení nových standardů designu, výkonu, dojezdu, jízdní dynamiky, technologie a použitého komfortu. Vývojový proces začal ve výzkumném a vývojovém centru společnosti Namyang v Jižní Koreji. A poté pokračoval k „neúprosným dlažebním kostkám“ belgických silnic.

Kia EV9 čelí posledním překážkám před premiérou
Kia EV9 čelí posledním překážkám před premiérou

V závěrečné fázi testování prošla Kia EV9 vyčerpávajícím testovacím programem stávajících se ze strmých výjezdových ramp pro vozidla 4 × 4 a tratí s drsným povrchem. Provedly se také testy brodění hlubokou vodou, které odhalily další klíčový aspekt této Kia EV9: velkorysou světlou výšku.

Mezi další klíčové specifikace, které se vítají, patří sedm sedadel a 4 sekundový sprint z 0-100 ve formátu nejvyššího rozsahu. I prostorný interiér, který nejlépe využívá flexibilní podlahovou plochu e-GMP.

Dobrou zprávou pro australské řidiče je, že s květnovou změnou vlády, která přinesla pozitivnější přístup k EV na národní úrovni, Kia uvedla, že EV9 dorazí na tamní silnice. Kdy to však bude, je zatím pod pokličkou.

Zdroj: thedriven, Vapol