Elektrický Rolls Royce Spectre v další fázi testování

Plně elektrický a hyperluxusní Rolls Royce Spectre vstoupil do druhé fáze toho, co jistě musí být nejtrvalejší testovací program na světě.

Po dokončení první testovací fáze v dubnu pouhých 55 kilometrů od polárního kruhu má Spectre ujet 2,5 milionu kilometrů. A to v celé délce extrémně rozsáhlého programu.

Tato další fáze testování, která pokryje 625 000 km podle slavné automobilové a letecké značky, však bude (téměř) světem daleko od ledové krajiny polárního kruhu.

Místo toho se Spectre projede po Francouzské riviéře – zdálo by se, že víc než jen párkrát. Zatímco mnoho testů se má provádět v závodě Autodrome de Miramas, má se jezdit také po silnicích Côte d’Azur.

Rolls Royce Spectre

Elektrický Rolls Royce Spectre v další fázi testování
Elektrický Rolls Royce Spectre v další fázi testování
Elektrický Rolls Royce Spectre v další fázi testování
Elektrický Rolls Royce Spectre v další fázi testování

Podle generálního ředitele Rolls Royce Motors Cars Torstena Müller-Ötvöa se Spectre považuje za „nejočekávanější Rolls-Royce všech dob“.

„Bez omezení spojených se spalovacím motorem má naše bateriové elektrické vozidlo nabízet nejčistší vyjádření zkušeností Rolls-Royce ve 118 leté historii značky,“ uvedl v prohlášení.

,,Tato poslední testovací fáze dokazuje sadu pokročilých technologií. Ty jsou základem symbolického posunu Rolls-Royce k jeho jasné, odvážné, plně elektrické budoucnosti.“

Tato odvážná prohlášení podporují stejně ambiciózní technické detaily. Rolls Royce říká, že Spectre bude dosud nejaerodynamičtějším vozidlem značky s koeficientem odporu 0,25.

Rolls Royce je také nadšený z konektivity Spectre. A uvádí, že „se vyznačuje 141 200 vztahy mezi odesílatelem a přijímačem a má více než 1 000 funkcí a více než 25 000 dílčích funkcí.“ To je asi třikrát více signálů, než dává typický Rolls-Royce.

Schopnost zpracovat tolik informací dává Spectre „decentralizovanou inteligenci“ podle značky, díky níž je vůz citlivější.

Zde přichází na řadu program Riviera. Rolls Royce říká, že jeho nejzkušenější inženýři vytvoří vyhrazené ovládací prvky pro 25 000 dílčích funkcí. Proto aby vůz mohl rychle reagovat na počasí, chování řidiče a různé podmínky vozovky.

Cílem je poskytnout Rolls Royce „kouzelnou jízdu na koberci“, což by mělo být na Francouzské riviéře rigueur de jour.

Zdroj: thedriven, Vapol