Shelby Super Snake: Nový Mustang se představí s výkonem až 830 koní

Společnost Shelby American ve čtvrtek oznámila svůj první vstup na platformu Mustang generace S650: 2024 Super Snake

Společnost Shelby American ve čtvrtek oznámila svůj první vstup na platformu Mustang generace S650 s vozem Super Snake 2024. Vůz vychází z nejnovější iterace pony caru značky Ford. Je vybavený řadou vylepšení zaměřených na výkon, včetně dostupného přeplňovaného motoru V-8 o výkonu 830 koní.

O modelu Shelby Super Snake

„Shelby Super Snake jsme navrhli tak, aby patřil ke špičce našich výkonných vozů založených na prvotřídním sportovním voze Ford Mustang,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Shelby American Joe Conway.

Model Super Snake 2024 se začne prodávat se dvěma variantami motorů
Shelby Super Snake 2024

„Navazuje na vizi Carrolla Shelbyho, že každá generace vozu vylepšuje své plemeno. Díky spolupráci s Ford Motor Company, Whipple a dalšími špičkovými společnostmi vytvořil náš tým v Las Vegas dosud nejlepší Shelby Super Snake.“

Pohonné ústrojí

Model Super Snake 2024 se začne prodávat se dvěma variantami motorů. Prvním motorem je Coyote V-8 o objemu 5,0 litru a výkonu 480 koní. Můžete mít také přeplňovanou verzi tohoto motoru od Whipple o výkonu 830 koní.

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, Shelby dal modelu Super Snake jiné odpružení pro „ostřejší průjezd zatáčkou“, volně tekoucí výfuk Borla, silnější brzdy a lepší chlazení pro „využití potenciálu pohonné jednotky“.

Pokud si vyberete dostupnou šestistupňovou manuální převodovku, získáte také řadicí páku s krátkou dráhou a jednodílný hnací hřídel.

Specifikace modelu Super Snake

Modernizace provedené na vzhledu modelu Super Snake odpovídají divokému hnacímu ústrojí. Největší zajímavostí jsou 20palcová kovaná hořčíková kola obutá do letních pneumatik. Tyto pneumatiky snižují neodpruženou hmotnost o přibližně 5 kilogramů v každém rohu.

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, Shelby dal modelu Super Snake jiné odpružení pro "ostřejší průjezd zatáčkou", volně tekoucí výfuk Borla, silnější brzdy a lepší chlazení pro "využití potenciálu pohonné jednotky
Super Snake se stane jedním z nejvýkonnějších vozů založených na voze Ford Mustang

Odlehčení tím ale nekončí. Super Snake dostal vlastní specifickou hliníkovou kapotu, karbonové široké přední blatníky, díl nárazníku, mřížku chladiče, boční nárazníky a spodní difuzor. Pokud si vyberete karoserii ve stylu fastback, získáte také velké karbonové zadní křídlo. Zvolte si kabriolet a zůstane vám decentnější spoiler.

Co vás čeká uvnitř vozu

Uvnitř se nachází několik prvků specifických pro Shelby, včetně vyšívaných sedadel, vyšívaných podlahových rohoží, světel do kaluží s motivem Cobry, prahových lišt Super Snake a sériové plakety na palubní desce. Pokud si vyberete manuální převodovku, dostanete kuličku řadicí páky se značkou Shelby.

Společnost Shelby American zatím neoznámila ceny modelu Super Snake 2024. Uvádí však, že výroba má začít v polovině léta. Společnost plánuje pro tento rok vyrobit pouze 250 exemplářů, takže pokud o něj stojíte, doporučujeme se brzy informovat.

Pro větší klid duše se na každý Super Snake vztahuje záruka 3 roky/36 000 mil (téměř 58 000 km). Původní záruka na pohonné ústrojí Ford zůstává stejná.