GT63 S E Performance: Nejrychlejší sériové vozidlo, jaké kdy Mercedes-AMG vyrobil

Dvoudveřové kupé Mercedes-AMG GT63 S E Performance je tady. Jedná se o nejrychlejší sériové vozidlo, jaké kdy Mercedes-AMG vyrobil

Ti, kteří dávají přednost šíleným výkonným vozům Mercedes-Benz v elegantním dvoudveřovém hávu, se mohou radovat. Dvoudveřové kupé Mercedes-AMG GT63 S E Performance je tady a vše nasvědčuje tomu, že se vyplatilo počkat. Jedná se o nejrychlejší sériové vozidlo, jaké kdy Mercedes-AMG vyrobil.

Hybridní rychlík od Mercedes-AMG

Jedinci, kteří znají značku Mercedes-AMG, vědí, že E Performance je firemní označení pro hybridní pohon. V nové vlajkové lodi GT získáte 805 kombinovaných koní, které má na svědomí dvakrát přeplňovaný 4,0litrový osmiválec vpředu a elektromotor vzadu.

Jedinci, kteří znají značku Mercedes-AMG, vědí, že E Performance je firemní označení pro hybridní pohon
Nejrychlejší sériový vůz od Mercedes AMG

Samotný benzínový pohon představuje 603 koní, ale pravděpodobně působivějším číslem je kombinovaný točivý moment 1 047 N.m. Mercedes uvádí, že když vše funguje dohromady, dosáhne tento model rychlosti 100 km/h za neuvěřitelných 2,7 sekundy. Nová generace kupé je sice větší díky dalším sedadlům, ale oficiálně jde o nejrychleji akcelerující sériový model AMG ze všech.

Baterie se soustředí na výkon

Ačkoli se technicky jedná o plug-in hybrid, na efektivitu se zde nehledí. Kapacita baterie je pouhých 6,1 kWh a Mercedes se nezmiňuje o dojezdu pouze na elektřinu jinak, než že se to dozvíme později. Místo toho se baterie soustředí na výkon, a proto ji Mercedes udržuje na optimální teplotě, aby v případě potřeby odebírala co nejvíce energie.

Nabíjení probíhá buď prostřednictvím zástrčky, nebo různých nastavení rekuperace, které si řidič může zvolit. A to včetně režimu s jedním pedálem podobně jako u elektromobilů.

Pohon všech kol

Devítistupňová dvouspojková převodovka přenáší výkon přes systém pohonu všech kol Mercedes-AMG 4Matic+. V běžném provozu elektromotor pohání pouze zadní nápravu, ale při detekci prokluzu může být výkon směrován dopředu.

V kokpitu 2+2 najdete standardní vybavení Mercedes-AMG
Interiér nového modelu GT63 S E Performance

Řízení zadní nápravy a odpružení AMG Active Ride Control se stabilizací náklonu jsou zde standardem, stejně jako karbon-keramické brzdy. Šestipístkové třmeny svírají 16,5palcové rotory vpředu, namontované za standardními 20palcovými koly. Vzadu najdeme 15palcové rotory s jednopístkovými třmeny. Na přání jsou k dispozici až 21palcová kola.

Design nového modelu

Vzhledově byste verzi E Performance od standardního modelu AMG GT63 rozeznali jen stěží, pokud se k ní nepřiblížíte. Mercedes přidal speciální označení na víko zavazadlového prostoru a na zadní masce jsou dveře ukrývající nabíjecí port.

Neviditelné jsou změny na aktivním aerodynamickém systému, který byl navržen tak, aby optimalizoval výkon speciálně pro hybridní pohonnou jednotku. V kokpitu 2+2 najdete standardní vybavení Mercedes-AMG.

Ceny zatím neznáme

Ceny dvoudveřového Mercedesu-AMG GT63 S E Performance 2025 automobilka oznámí blíže k datu zahájení prodeje na konci roku 2024.

Zdroje: motor1, Vapol