Japonsko testuje návrat k cestovnímu ruchu

Japonská agentura pro cestovní ruchu zavede zkušební výlety v rámci celé země. Znovu se tak pokusí o nastartování cestovního ruchu

Podle tokijské zpravodajské stanici CNN Japonská turistická agentura v úterý 17. května učinila oznámení ohledně cestování. Zpráva se týkala toho, že v květnu začne povolovat výlety malým skupinám jako součást zkušebního turismu. A to do té doby než se země plně otevře zahraničním návštěvníkům.

Japonská agentura pro cestovní ruch v zemi dodala, že zkouška umožní vládě posoudit zdravotní a bezpečnostní protokoly. A také způsob, jak se vypořádat s infekcemi Covid-19 mezi účastníky éto zkoušky, podle prohlášení vydaného v úterý tamní agenturou pro cestovní ruch.

„Tento podnik nám umožní ověřit dodržování a nouzové reakce pro prevenci infekcí. Dále nám pomůže formulovat pokyny pro cestovní kanceláře a provozovatele ubytovacích zařízení. Tyto kanceláře a ubytovací zařízení je důležité mít rovněž na paměti,“ stojí v prohlášení.

V rámci cestovní zkoušky mohou do Japonska přicestovat turisté z Austrálie, Singapuru, Thajska a Spojených států s třetí očkovací dávkou
Japonská architektura

Tato zkouška měla proběhnout již v průběhu loňského roku. Nicméně musela být od konce roku 2021 odložená. A to kvůli zvýšeným hraničním kontrolním opatřením proti variantě Omicron na japonském území.

Japonsko a zkušební cestování

Zkouška má být otevřená třikrát očkovaným turistům ze zemí jako Austrálie, Singapuru, Thajska a Spojených států. Japonská turistická agentura má sama plánovat zájezdy s cestovními kancelářemi. Přijíždějící průvodci dostanou za úkol vždy doprovázet skupiny zájezdů. Turisté v zájezdových skupinách dostanou vlastní pevné cestovní itineráře.

Toto nejnovější rozhodnutí přichází v době, kdy Japonsko čelí rostoucímu tlaku domácích podniků a mezinárodního společenství na znovuotevření hranic. Dříve v květnu japonský premiér Fumio Kishida řekl, že Japonsko se letos znovu otevře cestovnímu ruchu. A to v souladu s ostatními zeměmi G7, ale neposkytl konkrétní časový plán, kdy se hranice plně otevřou.

Současná japonská opatření pro vstup na hranice umožňují 10 000 nově příchozích denně. Ale tito nově příchozí nezahrnují rekreační turisty. V tuto chvíli mohou vstoupit občané, rezidenti, výzkumní pracovníci, studenti, rodinní příslušníci rezidentů a obchodní cestující s předchozím souhlasem. Někteří čelí karanténě v závislosti na tom, odkud přijíždějí. A na nových opatřeních je ještě třeba pořádně zapracovat.

zdroje: CNN, Vapol