Lego vydává novou sadu z filmu Návrat do budoucnosti

Lego

1872 Lego dílků v této sadě umožňuje nakonfigurovat stroj času Delorean DMC-12 z roku 1981 třemi různými způsoby. Samozřejmě ne všemi najednou.

Lego vydá 1. dubna stavebnici Návrat do budoucnosti – stroj času. Stavebnice inspirována autem použitým ve filmech, všichni však víme, že je to DeLorean. Z nové stavebnice Lego lze vyrobit tři verze DeLoreanu, které byly k vidění ve třech filmech.
Lego poprvé vydalo oficiální stavebnici DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti v roce 2013, ale nová verze je větší a mnohem přesnější na filmovém plátně. Do prodeje se dostane příští měsíc.

DeLorean v provedení Lego
DeLorean v provedení Lego

Někde na vrcholu seznamu okamžitě rozpoznatelných filmových aut stojí Stroj času z Návratu do budoucnosti. Alias upravený Delorean DMC-12 z roku 1981. V minulosti byla vydána spousta zmenšených modelů a hraček tohoto ikonického vozidla. Avšak nová stavebnice od Lego dává filmovým fanouškům možnost postavit si všechny tři verze vozidla ze tří filmů.

Odkud znáte tohle Lego auto?

Většina lidí zná stroj času DeLorean z prvního filmu a verze Lego obsahuje svítící kondenzátor a krabici s plutoniem, které umožňují přehrát scény z tohoto filmu. Abyste si mohli vystavit všechny tři verze najednou, musíte koupit tři sady. Protože každá krabice obsahuje jiné designové prvky, podle toho zda auto vypadá spíše jako v časové linii budoucnosti z druhého filmu nebo na Divokém západě ze třetího filmu. Obsahuje detaily jako vznášedlo Martyho McFlye nebo kola připravená na železnici, nebo kola skládací, takže je auto připraveno na letový režim. Koneckonců, tam, kam se chystáme, silnice nepotřebujeme.

Nová sada obsahuje dvě minifigurky Lego – samozřejmě Doca Browna a Martyho McFlye. Přestože model auta není ani zdaleka v měřítku minifigurek. Není to poprvé, co se postavy z filmů Návrat do budoucnosti objevily v podobě stavebnice Lego. Společnost již dříve vydala Doca i Martyho jako BrickHeadz a v roce 2013 vydala DeLorean v měřítku minifigurek s různými minifigurkami obou postav. Lego také vydalo dvě sady s tématikou Návratu do budoucnosti pro svou krátce existující videohru Dimensions.

Legendární minifigurky Lego
Legendární minifigurky Lego

Co předvede samotný model?

Sada Lego Back to the Future Time Machine se začne prodávat 1. dubna a obsahuje 1872 dílků. Ačkoli mezi třemi verzemi DeLoreanu, které si můžete postavit, budou drobné rozdíly, hlavní model nakonec měří přes 10 cm na výšku, 40 cm na délku a 20 cm na šířku.

Přestože DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti nikdy nedokáže jet rychleji než 140 km za hodinu, je popkulturní hvězdou. Národní registr historických vozidel ho loni zařadil na 29. místo svého krátkého seznamu vozidel, která zdůrazňují „americkou automobilovou minulost pro budoucí generace“. Další filmový vůz, Lamborghini Countach LP400 S z roku 1979, který hrál ve filmu Dělová koule, zařadili na seznam jako 30. vůz.

Značka Návrat do budoucnosti byla natolik silná, že se uplatnila i na jiných vozech než DeLorean. V roce 2015 použila Toyota slavnou poznávací značku filmového vozu (s nápisem OUTATIME) na upraveném modelu Mirai. Ten vystavovali na veletrhu SEMA. Místo vodíkového palivového článku byla tato verze údajně poháněna roztomilou rekvizitou pana Fusion, vytvořenou s pomocí MV Designz. Mirai také upravili s dveřmi typu gullwing, ty se dají jednodušeji postavit z kostek Lego než ve skutečném světě. V reklamě Toyoty na Mirai s tématikou návrat do budoucnosti se tehdy objevili také herci Michael J. Fox a Christopher Lloyd.

Zdroje: Car and Driver, Vapol