Ferrari Daytona SP3: 3 778 dílná verze Lego Technic

Designér Uwe Wabra vytvořil další Lego vzpínajícího se koně v úzké spolupráci s Maranello Style Center při navrhování zcela nové červené: produkt bude v prodeji od 1. června za cenu 9 900 Kč v balení se dvěma knihami a exkluzivním obsahem. Fanoušci Ferraristi a Legolisti, připravte se: od příštího týdne bude v obchodech v prodeji Lego Technic Ferrari Daytona SP3.

Spolupráce s legendární firmou

The House of Maranello pokračuje ve spolupráci s legendární firmou na stavbu cihel pro dospělé i děti. A nejnovější klenot ve skutečnosti upekli šéfové Stylového centra vzpínajících se koní a Lego Technic.

Daytona SP3, představená na Mugello Finali Mondiali loni v listopadu. Následuje 488 GTE # 51 AF Corse z FIA WEC a přináší výběr silničních a závodních vozů. Z nichž poslední byl před pár měsíci 512. M ze série Lego Speed ​​​​Champions, která zahrnuje také F40, F8 Tributo, 488 GT3, LaFerrari, Garage Ferrari a produkty dalších výrobců.

Lego Ferrari Daytona SP3, Ferrari Daytona SP3: 3 778 dílná verze Lego Technic

Jak vysvětlil Ferrari, tato myšlenka se zrodila a vyrostla prakticky ruku v ruce s konstrukcí skutečného vozu uprostřed období pandemie. Kdy se lidé nutili vrátit se domů a přemýšlet o něčem novém.

Ferrari Lego

Po práci na 738 dílném Ferrari Lego F1, 1 360 dílném Enzo Ferrari a 1 327 dílném 599 GTB Fiorano spolupracoval designér Uwe Wabra v reálném čase s Maranellem. A to nejprve prostřednictvím videohovorů komunikoval o každém jednotlivém aspektu, což vedlo k velmi podrobnému a věrnému obrazu – v čistém Lego stylu. Aby se pak vydal do Emilie, kde se setkal s vedoucím designu Flaviem Manzonim a jeho muži.

Stejně jako všechny Technics, Daytona SP3 také reprodukuje aktivní odpružení, motor V12 s pohyblivými písty. Dále 8 stupňovou sekvenční převodovku a řízení, kromě novinky s „rozpětím“ dveří. Které se u Lego Technic nikdy nevyráběly, aktivované tlačítko se jeví skryté. Kromě toho je na kapotě a na speciálním štítku, který lze kombinovat s vozem, jedinečné sériové číslo. Pomocí kterého lze odemknout speciální obsah.

Lego Ferrari Daytona SP3, Ferrari Daytona SP3: 3 778 dílná verze Lego Technic

Ferrari Daytona SP3 od Lego Technic (katalogové číslo 42143) je v měřítku 1:8 a skládá se z 3 778 dílků, měří 14 cm na výšku, 25 cm na šířku a 59 cm na délku. A vzhledem ke složitosti je to samozřejmě produkt hlavně pro dospělé. Cena stanovená Legem se rovná 9 900 Kč a položka se zdá dostupná od 1. června 2022.

Dvě knihy

Dalším aspektem, díky kterému je vše jedinečné, je obal. Pro který byly vytištěny dvě knihy: jedna je ta, která je vložena do krabice s návodem na stavbu.

Druhý s názvem ‚The Sense Of Perfection‘ přichází s vázanou vazbou a limitovanou edicí 5 000 kopií. Plnou exkluzivních rozhovorů a fotografií ze zákulisí na 240 barevných stranách. Ty lze zakoupit samostatně za 1 900 Kč na webu Lego.

Lego Ferrari Daytona SP3, Ferrari Daytona SP3: 3 778 dílná verze Lego Technic

Jak je vidno, kromě vyzbrojení peněženkou musíte při této stavbě potřebovat i velkou trpělivost. Zvláště pozornost a vzhledem k velikosti i prostor doma. Ale u dotyčného objektu se jeví přesvědčení, že to všechno stojí za to…

Zdroj: motosport, Vapol