Elektromotorový člun s palubním solárním systémem

Australská společnost vyrábějící elektrické čluny Genevo Marine představila svou 8,2 metrovou luxusní jachtu s elektromotorem E8. Ta se může pochlubit vlastním integrovaným 1kW solárním systémem a 132 kWh lithium-iontovou baterií.

Genevo Marine se založila počátkem roku 2023 Damonem Rahmatem a Andrewem Daveyem. Ti se mohou pochlubit 30 letými kombinovanými zkušenostmi v solárních FV, skladování energie, nabíječkách EV a námořním průmyslu.

Po třech letech vývoje designu ve spolupráci s oceňovaným designérem superjachet Mishou Merzliakovem se E8 postaví předním konstruktérem kompozitních lodí Danem Williamsem z Mahi Boats on the Gold Coast.

Genevo Marine spolupracuje s Deakin University na používání materiálů z recyklovaných uhlíkových vláken. Ty doufají, že budou pocházet z nově plánovaného závodu na recyklaci uhlíkových vláken v letectví.

E8 používá 400 kW motor poháněný 132 kWh lithium-iontovou baterií. A dále zahrnuje 1 kW solární systém do konstrukce lodi a palubní nabíječky.

„Navrhování elektromotorového člunu vyžaduje hluboké úvahy a analýzy týkající se účinnosti trupu a rozložení hmotnosti,“ řekl Damon Rahmate.

„Pečlivý designový proces E8, vysoce výkonný elektrický pohon a baterie s vysokou hustotou energie zajistí velkorysý dojezd kolem 80 námořních km. A to při rychlosti 25 uzlů nebo více než 100 při cestovní rychlosti.“

„Přestože jsme do celkové efektivity zapracovali značné množství, obavy z obav z dosahu jsou vyvráceny skutečností, že průměrný uživatel rekreační lodi urazí při každé cestě 10 km nebo méně,“ dodal Andrew Davey.

Genevo Marine představila 8,2 metrovou jachtu s elektromotorem E8

,,Model E8 má překonat přibližně 10 násobek této vzdálenosti při nejvyšší rychlosti!“

1 kW solární kryt se používá k napájení palubních Garmin, Polk audio zábavních a chladicích systémů. E8 se má také dodávat s komplexním telemetrickým systémem. Ten má vzdáleně monitorovat každý palubní systém pro pokračující poprodejní podporu a OTA aktualizace softwaru.

Elektromotorový člun s palubním solárním systémem

Genevo Marine má také plány na zavedení sítě rychlého nabíjení v přístavech po celé zemi, aby podpořila nejen E8, ale také rostoucí flotilu elektrických člunů.

Vedlejší obchodní část zaměřená na dodávku námořní rychlonabíjecí sítě se má provozovat odděleně od výroby elektrických člunů. Technologický partner Kempower dodá rychlonabíječky účelově navržené pro instalaci na molo se systémem. A to včetně pohonných jednotek a výdejních stojanů až do 600 kW.

Rychlonabíječky se mají taky aktualizovat na dálku a speciálně se vyvinuly tak, aby vydržely drsné mořské prostředí.

Dálková aktualizace rychlonabíječek

„Naše nabíjecí technologie má schopnost uspokojit rychlé nabíjení elektrických člunů i elektromobilů. A náš technologický partner je světovým lídrem v dobíjecích nabíječkách,“ řekl Rahmate.

„Satelitní rychlonabíjecí podstavce nabízejí pro dokovací nabíječky oproti jiným výrobcům výraznou výhodu. A to proto, protože jsou tenké, kompaktní a osvědčené v drsném mořském prostředí. Lze jej také snadněji zvětšovat v přístavních prostředích, což se má jevit důležité, protože počet elektrických plavidel na vodě se zvyšuje.

„Genevo Marine bude jedinečný v tom, že bude fungovat jako náš vlastní servisní partner a instalátor hardwaru, podobně jako vlastní síť Super Charger společnosti Tesla, čímž se sníží požadavky na poskytovatele třetích stran a jejich vlastní zpoždění,“ pokračoval.

„Je životně důležité, abychom vlastnili a spravovali naši vlastní síť a minimalizovali prostoje, které zatěžovaly některé sítě nabíjení elektromobilů.“

Genevo Marine již na svých stránkách otevřela předobjednávky pro E8 s vratnou zálohou pouze 200 $. Očekává se, že výroba začne v polovině roku 2024, přičemž první jednotky budou k dispozici pro inspekci a námořní zkoušky do konce roku.