Interiér Porsche Cayenne je odhalen před premiérou

Osvěžené Porsche Cayenne 2024 má mít premiéru 18. dubna, ale značka nám nyní dává možnost nahlédnout do přepracovaného interiéru

Osvěžené Porsche Cayenne 2024 má mít premiéru 18. dubna, ale značka nám nyní dává možnost nahlédnout do přepracovaného interiéru. Kabina nyní vypadá úplně jinak než stávající provedení.

Přepracovaný interiér Porsche Cayenne

Přepracovaný interiér modelu Cayenne dostane 12,6″ digitální přístrojový štít se zakřivenou obrazovkou oproti současnému uspořádání s analogovým otáčkoměrem uprostřed. V závislosti na specifikaci vozu může řidič zvolit až sedm režimů zobrazení. Zobrazení zahrnují zjednodušené uspořádání se zaměřením na podstatné informace. K dispozici je také jeden, který má tradiční pětikruhový design Porsche.

Přepracovaný interiér modelu Cayenne dostane 12,6" digitální přístrojový štít se zakřivenou obrazovkou oproti současnému uspořádání s analogovým otáčkoměrem uprostřed
Uvnitř naleznete 12,6″ digitální přístrojový štít se zakřivenou obrazovkou

Středu palubní desky dominuje obdélníková 12,3″ obrazovka. Podporuje hlasové příkazy Siri pro ovládání funkcí vozidla. Standardní výbava se naviguje přes online připojení. Při stání mohou cestující na displeji streamovat video.

Systém HVAC a ovládací prvky

Pod velkou obrazovkou uvnitř modelu Cayenne se nachází nový ovládací panel pro systém HVAC. Má skleněný povrch nad černým panelem a je vybavený funkcí rozpoznávání dotyků s haptickou zpětnou vazbou. Systém má také několik fyzických ovládacích spínačů. Pod nimi je umístěný ovladač hlasitosti.

Chlazená indukční nabíjecí podložka je součástí standardní výbavy
Místo řadící páky ve voze najdete nabíjecí podložku

Chlazená indukční nabíjecí podložka je součástí standardní výbavy. V předním úložném prostoru jsou také dva porty USB-C a další dva jsou na zadní středové konzole.

Přepracované uspořádání ovládacích prvků HVAC a nabíjecí podložka znamenají, že toto místo již nemůže zabírat řadicí páka jako v Cayenne před modernizací. Designéři ji přemístili na malý výstupek vpravo od volantu, mezi přístrojovou desku a obrazovku infotainmentu.

Vylepšený volant

Přepracovaný volant v modelu Cayenne 2024 přebírá svůj vzhled ze současného modelu 911. Na horizontálních ramenech jsou umístěné multifunkční ovládací prvky. Tlačítka a kolečka slouží například k přepínání uspořádání přístrojové desky a volitelného head-up displeje. Vlevo dole se nachází páčka pro ovládání tempomatu. Napravo je kolečko pro změnu jízdních režimů.

Přepracovaný volant přebírá svůj vzhled ze současného modelu 911
Na přepracovaném volantu se nachází multifunkční ovládací prvky

Na straně spolujezdce na palubní desce je k dispozici volitelná 10,9″ obrazovka. Ta umožňuje cestujícím ovládat navigační systém a média. Na obrazovce lze také streamovat videa za jízdy a filtr zabraňuje rozptylování řidiče.

Výkonný model Cayenne 2024

Cayenne 2024 se začne standardně dodávat s přeplňovaným motorem V6 o objemu 3,0 litru, který dosahuje výkonu 349 koní a točivého momentu 369 Nm. Vůz má ve výbavě motor o objemu 3,0 litru, který je vybavený turbodmychadlem.

Výbava Porsche Cayenne S dostane osmiválec s dvojitým turbodmychadlem o výkonu 468 koní a točivém momentu 442 Nm. Verze E-Hybrid PHEV se pochlubí výkonem 463 koní a 479 Nm. Navíc dostane baterii s vyšší kapacitou 25,9 kWh místo současných 17,9 kWh. Výkonnější verze Turbo S E-Hybrid přijde později.

Zdroje: motor1, Vapol