Společnost Vena Energy podpoří solární projekt

Společnost Vena Energy uvedla, že prozkoumá možnosti výroby komponentů solárních panelů a bateriových systémů pro ukládání energie v Indonésii

Singapurská společnost Vena Energy uvedla, že prozkoumá možnosti výroby komponentů solárních panelů a bateriových systémů pro ukládání energie v Indonésii. Chce tak podpořit hybridní megaprojekt s až 2 GW solárních panelů a více než 8 GWh skladování energie.

Spolupráce s dalšími společnostmi

Společnost Vena Energy uvádí, že začne spolupracovat s čínskou společností Suntech, výrobcem bateriových článků REPT Battero a americkou energetickou platformou Powin na vývoji integrované výrobní linky na solární panely a komponenty pro systémy skladování energie v Indonésii.

Společnosti uvedly, že rámcová dohoda o výkonu 2,5 GW zahrnuje příležitosti pro rozšíření indonéského dodavatelského řetězce obnovitelné energie, přičemž komponenty jsou určené jak pro domácí, tak pro vývozní trhy. Použijí se také v projektu společnosti Vena na skladování solární energie, který se realizuje v Batamu na ostrovech Riau.

Kapacita a vývoz vyrobené energie

Společnost Vena Energy, která v Indonésii uvedla do provozu 114 MW solárních a větrných projektů na pevnině, uvedla, že solární elektrárna Batam má mít kapacitu až 2 GW a spojí se s bateriovými systémy s potenciální kapacitou skladování více než 8 GWh.

Výkonný ředitel společnosti Vena Energy Nitin Apte uvedl, že čistá energie vyrobená v elektrárně se začne z Batamu vyvážet do Singapuru. Ten je vzdálený pouhých 30 námořních mil (55,5 km). Společnost také uzavřela dohodu s globálním energetickým gigantem Shell. Apte uvedl, že společnost podepsala „dohodu o spolupráci“ se společností Shell o „přeshraničních dodávkách“ obnovitelné energie vyrobené navrhovaným hybridním megaprojektem.

Projekt Batam a cíle společnosti

Ačkoli společnost Vena Energy zatím neposkytla podrobnosti o časovém harmonogramu projektu Batam, očekává se, že klíčovou roli při jeho realizaci bude hrát zřízení místních výrobních linek na solární panely a komponenty systému skladování energie.

Apte uvedl, že cílem společností je „významně přispět“ k rozvoji produktivního domácího dodavatelského řetězce v odvětví obnovitelných zdrojů energie. Uvedl, že tato strategie podpoří průmyslovou expanzi a otevře exportní příležitosti, jakož i podpoří indonéský plán energetické transformace.

Pro společnost Suntech je dohoda základem již zavedené přítomnosti v Indonésii.

Čínský výrobce již provozuje v Batamu továrnu na solární moduly o kapacitě 500 MW. Společnost Suntech uvedla, že očekává, že spolupráce se společností Vena výrazně zvýší kapacitu této továrny.

Zdroje: pv-magazine, Vapol