Verze elektrického Volkswagenu ID.Buzz GTX

Jen několik dní poté, co německý automobilový gigant Volkswagen stáhl varianty GTX pro svůj rodinný vůz ID.3 a sedan ID.7 fastback, společnost odhalila verzi GTX svého ID. Buzze.

Volkswagen představil ID. Buzz na začátku roku 2022 – elektrifikovanou verzi jednoho z nejikoničtějších vozidel automobilky, Kombi Transporter T1, známou také jako Bulli nebo Microbus.

Společnost na to navázala uvedením severoamerického ID. Buzz v polovině roku 2023, ačkoli se očekává, že Buzz dorazí do Austrálie až koncem roku 2024.

S očekávanou cenou vyšší než 2 300 tis. Kč za vyšší modely ID. Buzz, to nevypadá na levnou variantu a pokud si nově spuštěné ID. Buzz GTX najde cestu Down Under, můžeme očekávat ještě vyšší cenu.

ID. Buzz GTX se má vybavit výkonným systémem pohonu. Ten je k dispozici se dvěma rozvory, dvěma velikostmi baterií a možností výběru mezi 5, 6 nebo 7 místy. Stejně jako standardem s pohonem všech kol Volkswagen 4MOTION pro optimální tažnou sílu, výkonu a trakcí bez ohledu na situaci.

Dva rozvory mají odlišovat dva modely normální a dlouhý rozvor. Normální ID. rozvoru Buzz GTX přijde s 79 kWh baterií. Zatímco model s dlouhým rozvorem se má chlubit 86 kWh baterií.

Volkswagen ohledně specifikací pro GTX slíbil, že modernizované Bulli se bude moci nabíjet od 10 do 80 % na stejnosměrných rychlonabíjecích stanicích s výkonem až 185 kW, respektive 200 kW.

Výkonná verze ID.Buzz, elektrického Kombi Transporteru

Standardní systém pohonu 4MOTION umožní ID. Buzz GTX pro utažení maximální hmotnosti přívěsu, s normálním rozvorem schopným vytáhnout až 1 800 kg (brzděno, 8 % sklon) a s dlouhým rozvorem nabízí mírně sníženou tažnou kapacitu 1 600 kg. Což zvyšuje maximální hmotnost přívěsu z standardní ID. Model Buzz o 800 kg a 600 kg.

Stejně jako u všech nových modelů GTX pro i jeho ID. řada elektrických vozidel, nové ID. Volkswagenu Buzz GTX přichází s „individualizovanou přední částí“. A to včetně nárazníku ve stylu GTX s černou mřížkou sání vzduchu ve voštinovém designu a novými bočními prvky vedení vzduchu.

Nová světla pro denní svícení se integrovala do nárazníku na levé a pravé straně a vysoce lesklé černé prvky karoserie nastavují ID. Buzz GTX od sebe. 20 palcová litá kola se chlubí standardním vybavením. Zatímco dvě nová 21 palcová litá kola jsou k dispozici jako příplatková výbava. V sériové výbavě se nacházejí také matricové světlomety IQ.LIGHT LED od Volkswagenu.

Uvnitř převládá černá barva s červenými prvky, se sedadly potaženými černým mikrofleecem ArtVelours Eco s novým diamantovým vzorem, stejně jako červenými kontrastními švy a červeným lemováním. Červené křížové prošívání pokračuje také kolem multifunkčního volantu.

Verze elektrického Volkswagenu ID.Buzz GTX

ID. Buzz GTX se standardním rozvorem je k dispozici jako pětimístný s dělenou třímístnou lavicí v poměru 40:60 ve druhé řadě (2/3) nebo jako šestimístný se dvěma samostatnými sedadly, každé ve druhé a třetí řadě (2/2/2). Delší rozvor však bude k dispozici jako pěti-, šesti- nebo sedmimístné.

A jak se dá u elektrického potomka ikonické dodávky Kombi očekávat, zavazadlový prostor je velmi prostorný. A měří od 1 121 litrů v pětimístném provedení nebo až 2 469 litrů – v závislosti na použitém modelu a uspořádání sedadel.

I když GTX s dlouhým rozvorem pojme sedm lidí, stále se za třetí řadu sedadel vejde 306 litrů zavazadel.