Westfalia je zpět!

Dobře, není zaručeno, že někdy uvidíme elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz Westfalia, který se při letním víkendovém západu slunce prohání po Pacific Coast Highway v Santa Monice za historickým obytným vozem Volkswagen z roku 1971. Ale není to nemožné – a už jen to nás velmi těší.

Víme však, že se opět dočkáme dodávek a samozřejmě, že se chystá ID Buzz v americké specifikaci. Ano, ikonické obytné vozy Westfalia se na severoamerický trh vrátí v roce 2024 a ID Buzz 2025 by se měl na naše břehy dostat ve třetím čtvrtletí roku 2024. Westfalia a VW jdou k sobě jako burákové máslo a želé. Při současné posedlosti naší kultury životem v dodávce by vynechání pop-up obytného vozu ID Buzz znamenalo ohromující promarněnou příležitostí.

Předpokládáme, že vůz se na severoamerický trh vrátí nejprve s upraveným pop-top vozem Ram ProMaster. Koneckonců, Westfalia již v Evropě vyrábí podobnou pop-top verzi na bázi varianty ProMasteru Fiat Ducato, jak můžete vidět níže.

2024 Volkswagen ID Buzz Westfalia rendering
Westfalia

Více informací se dozvíme, až oficiálně model Westfalia odhalí

Více informací se dozvíme, jakmile bude předprodukční obytný vůz odhalen na velké výstavě prodejců obytných vozů koncem měsíce. Řídké webové stránky se v podstatě ohánějí heslem #westfaliavanlife a prosí diváky (dokonce i „majitele historických dodávek“), aby si „zajistili své místo v čele aktualizací – dostávali exkluzivní oznámení o objednávkách obytných vozů, náhledy na připravované modely obytných vozů třídy B“ atd.

Obytné vozy – ať už to bude jakýkoli typ nebo typy – bude vyrábět společnost Roadtrek v kanadském Ontariu. Roadtrek má řadu modelů dodávek Ram ProMaster, takže Westfalia ProMaster dává smysl. Značky Westfalia a Roadtrek patří francouzské skupině Rapido, přičemž Westfalia byla koupena v roce 2010 a Roadtrek v roce 2019. Třetí generace rodinné skupiny Rapido Group má dvanáct značek rekreačních a dodávkových vozidel s továrnami v Anglii, Francii, Německu, Itálii a Kanadě. Její jedinou vazbou na Severní Ameriku je továrna v Kitcheneru (Ontario, Kanada), kde sídlí značka Roadtrek – a nyní Westfalia Americas.

Zdroj: motortrend, Vapol