Nissan Frontier 2024 dostal paket Hardbody Edition

Nissan se vrací o krok zpět v čase a představuje model Nissan Frontier s označením Hardbody Edition 2024 a retro paketem

Ve světě pickupů, kde téměř každá automobilka investuje miliony do inovací a elektrifikace, se Nissan vrací o krok zpět v čase a představuje model Nissan Frontier Hardbody Edition 2024. Tento vzrušující přírůstek do modelové řady Frontier je nostalgickou poklonou ikonickému modelu Nissan Hardbody z 80. let 20. století. Spojuje retro estetiku s moderní technikou, čímž vzniká vůz, který pravděpodobně na silnici i mimo ni zamotá nejednu hlavu.

Co nabízí paket Frontier Hardbody Edition

Původní Nissan Hardbody byl robustní a spolehlivý kompaktní pick-up a Nissan oživuje jeho ducha s moderním nádechem. Paket 2024 Frontier Hardbody Edition, který se poprvé představil teprve tento měsíc, vychází z dobře vybaveného modelu Crew Cab SV 4×4. Okamžitě zaujme designovými prvky inspirovanými kulturním dědictvím.

Paket 2024 Frontier Hardbody Edition, který se poprvé představil teprve tento měsíc, vychází z dobře vybaveného modelu Crew Cab SV 4x4
Nissan Frontier Hardbody Edition 2024

Patří mezi ně třípaprsková 17palcová kola z lehkých slitin s retro vzhledem. Kola vzdávají hold vzhledu původního modelu Hardbody, zatímco terénní pneumatiky zajišťují, že je tento vůz připravený na dobrodružství. K drsné, historické estetice přispívají hliníkový smykový plech, černé blatníky, černé boční lišty, blatníky a lišta na posteli.

Pro ty, kteří ocení smysl pro detail, je určený paket Hardbody Edition. Paket obsahuje černě lakované nárazníky, zrcátka, kliky dveří a mřížku chladiče, což přináší ucelený vzhled celého vozu. Vůz zdobí černá grafika s výrazným logem „4×4“ na předních dveřích a grafika na zadních dveřích s vyříznutým logem „Nissan“. Nahrazuje tak typický znak Nissanu na zadních dveřích.

Nový stupeň SL

Zatímco paket Hardbody Edition se hlásí ke svým retro kořenům, Frontier 2024 vítá také nový stupeň SL pro ty, kteří hledají vyšší komfort a pohodlí. Tento stupeň, který nahrazuje paket SV Premium, nabízí řadu prémiových prvků. Patří mezi ně LED světlomety, mlhová světla, světla pro denní svícení a osvětlení interiéru pro lepší viditelnost. Kožená sedadla, vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaný volant obšitý kůží dodávají zážitku z jízdy nádech luxusu.

Kožená sedadla, vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaný volant obšitý kůží dodávají zážitku z jízdy nádech luxusu
Interiér

Praktičnost modelu Frontier umocňuje také umístění 120voltových elektrických zásuvek v ložnici a na zadní středové konzole. Usnadňují tak napájení přístrojů na cestách. Dále je k dispozici elektricky výklopné a posuvné střešní okno, nástřik podlážky, systém Utili-Track s nastavitelnými upínacími kolíky, dálkové startování motoru a dvouzónová automatická klimatizace, která uspokojí potřeby při práci i ve volném čase.

Pod kapotou nového modelu

Pod kapotou, kde Frontier 2024 nadále pohání 3,8litrový motor V6 s přímým vstřikováním o výkonu 310 koní, spárovaný s devítistupňovou automatickou převodovkou, nedošlo k žádným změnám. Tato pohonná jednotka v kombinaci s plně skříňovým žebřinovým rámem umožňuje tažnou kapacitu až 6 640 kg. Elektronický systém řazení za jízdy umožňuje snadno přepínat mezi režimy pohonu všech kol 2WD, 4HI a 4LO.

Tato pohonná jednotka v kombinaci s plně skříňovým žebřinovým rámem umožňuje tažnou kapacitu až 6 640 kg
Pod kapotou se nachází 3,8 litrový motor o výkonu 310 koní

Pokud jde o bezpečnost, Frontier 2024 nyní nabízí ve všech stupních výbavy standardně inteligentní varování před čelní srážkou a automatické nouzové brzdění s detekcí chodců.

Cena a výroba

Nissan Frontier 2024, včetně vzrušující edice Hardbody a stupně SL zaměřeného na komfort, se na trhu objeví se základní maloobchodní cenou doporučenou výrobcem (MSRP) 29 770 dolarů (683 000 korun).

Na závěr dodejme, že společnost Nissan uvedla na trh současný model Frontier pro modelový rok 2022 poté, co předchozí model udržovala v prodeji téměř 17 let. Očekává se, že výroba současného vozu má pokračovat až do roku 2029. Zcela nový nástupce – potenciálně s elektrickým pohonem – se očekává v roce 2030.

Zdroje: motor1, Vapol