Honda Prelude hybrid dokazuje, že lidé opravdu milují nostalgická jména

Honda se na letošním autosalonu v Los Angeles ukázala s hybridním konceptem Prelude. Vrací se zpět k osvědčeným názvům svých vozů

Honda na letošním autosalonu v Los Angeles všechny překvapila tím, že se poprvé ve Spojených státech ukázala se slabě zahaleným hybridním konceptem Prelude. A přestože se na voze od doby, kdy se ukázal na Japan Mobility Show, nic nezměnilo, rozhovor s PR zástupcem ukazuje, že tato nostalgická jména u veřejnosti opravdu rezonují.

Nostalgická jména rezonují natolik, že je jen otázkou času, kdy Honda oficiálně potvrdí sériovou výrobu modelu Prelude. Chystá pro nás Honda další staronová jména, protože posiluje své hybridy a elektromobily? Nezbývá než doufat.

Koncept Honda Prelude hybrid

„Právě teď teprve zjišťujeme, na jakých trzích by se Prelude mohl prodávat a kde by se mohl vyrábět.“ Řekl mluvčí Hondy Chris Martin. „Od ukončení výroby modelu Civic Coupe vidíme, že Prelude zaplní mnoho segmentů na mnoha místech.“

Nostalgická jména rezonují natolik, že je jen otázkou času, kdy Honda oficiálně potvrdí sériovou výrobu modelu Prelude
Hybridní koncept Honda Prelude

To je velmi zajímavé konstatování, i když se přiznám, že jsem se k novému Prelude Concept stavěl možná trochu cynicky. Jakkoli je hezký, připadá mi jako osvěžená verze starého Civicu Coupe. Není to špatná věc, ale Civic Coupe částečně přestal existovat kvůli nízkým prodejům. A přesto příjemný restyling a známé jméno obnovily zájem o kdysi neoblíbený styl karoserie.

„Lidé se nás neustále ptají, zda se chystáme vrátit některé z těchto jmen: Element, Integra, Prelude. Jsou to stále silná jména, tak proč ne?“ Acura to udělala s přechodem z ILX na „Integru“ a ta se stala jedním z nejprodávanějších modelů značky Acura, řekl. Nikdo neměl rád ILX, ale všichni milují Integru, i když mezi oběma modely není příliš velký rozdíl. Oba vozy vycházely z Hondy Civic.

Nostalgie jménem Civic

Stejně tak Civic Coupe sice propadl, ale vzhledem k silnému přijetí modelu Prelude bychom se možná mohli dočkat návratu sportovního kompaktního kupé. Přidání hybridního pohonu tentokrát sníží i emise, což si mnozí kupující přejí. To však také znamená, že se nemá jednat o nejsportovnější vůz v nabídce Hondy.

„V současné době nemáme v naší americké modelové řadě žádné kupé. Kupující Civicu se totiž přiklánějí spíše k verzi hatch. To by také mohlo v budoucnu vytvořit bílé místo pro Prelude, pokud zde uvidíme dostatečnou poptávku po tomto sportovním kupé,“ uvedl později Martin v e-mailu.

Dočkáme se návratu dalších jmenovek? Zatím to není úplně jasné. Myslíme si však, že krabicový EV crossover, u kterého můžete hadicí vytáhnout podlahu, by mohl být zábavným využitím jména Element. Jedno je však jisté – zní to, že Honda skutečně vidí návrat modelu Prelude v blízké budoucnosti.

Zdroje: insideevs, TowPoint