Honda Driver Coaching – aplikace pro mladé řidiče

Nová aplikace Honda Driver Coaching by mohla pomoci mladistvým a začínajícím řidičům zlepšit jejich řidičské dovednosti

Honda doufá, že její nová aplikace pro chytré telefony pomůže mladistvým a začínajícím řidičům zlepšit jejich řidičské dovednosti. Aplikace se neomezuje pouze na poskytování běžných bezpečnostních rad. Aplikace Honda Driver Coaching může přistupovat k palubnímu počítači, aby se podrobněji učila a zahrnula herní prvek.

Nová aplikace pro mladé

Aplikace je k dispozici pouze prostřednictvím obchodu Apple App Store. Avšak po její instalaci a připojení iPhonu k vozidlu může v reálném čase analyzovat vstupy řidiče a poskytovat lekce o bezpečném řízení. Aplikace sleduje řízení, brzdění a zrychlování a podle potřeby poskytuje pokyny. Jakmile řidič dokončí lekci, aplikace mu poskytne shrnutí jeho jízdy, konkrétní tipy a skóre pro sledování jeho pokroku.

Aplikace funguje pouze na modelech Honda a Acura vybavených systémem Apple CarPlay a je omezená modelovým rokem
Aplikace Honda Driver Coaching je vhodná pro mladé řidiče

„Doufáme, že naše nová aplikace Honda Driver Coaching může pozitivně ovlivnit mladé řidiče a bezpečnost všech, kteří se účastní silničního provozu,“ řekl MJ Foxley, vedoucí bezpečnostní strategie společnosti American Honda Motor Co., Inc.

Aplikace funguje pouze na modelech Honda a Acura vybavených systémem Apple CarPlay a je omezená modelovým rokem. Aplikace Honda Driver Coaching je kompatibilní s následujícími vozidly:

Civic (2019-2020)
Insight (2018-2022)
Accord (2018-2020 a novější 2023)
HR-V (2023-novější)
CR-V (od roku 2020)
Pilot (2023-novější)
Acura Integra (2023-novější)

Zvýšené riziko pro mladé řidiče za volantem

Mladí a nezkušení řidiči jsou vystavení zvýšenému riziku nehod, zranění a úmrtí za volantem. Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí mají teenageři ve věku 16 až 19 let téměř třikrát vyšší pravděpodobnost, že budou mít smrtelnou nehodu, než osoby starší 20 let. V roce 2020 při autonehodách zahynulo přibližně 2 800 dospívajících a dalších 227 000 bylo zraněno.

Aplikace Honda Driver Coaching je kompatibilní s vozem Honda Accord
Aplikace se objeví např. v modelu Honda Accord

Aplikace by mohla být cenným zdrojem informací pro nové řidiče. Obsahuje lekce o poloze za volantem, ovládání volantu, ovládání brzd na začátku a pravděpodobně i několik dalších souvisejících témat, jakmile analyzuje vstupy řidiče. Je příjemné, že poskytuje více než jen obecné rady a využívá vstupy řidiče k diktování lekcí a rad. Každý ví, že světu prospěje, když se informace o bezpečnosti řidiče dostanou do rukou více lidem.

Zdroje: motor1, TowPoint