VW Type 2 z roku 1963 – obytný vůz na druhou

Představujeme Vám Volkswagen Type 2 z roku 1963, který táhne jiný Volkswagen Type 2 z roku 1963. Vzadu se nachází čtyřválcový motor Audi S3

Ve světě obytných vozů jsme už viděli nejrůznější zakázkové stavby, ale něco takového, jako je VW Bus jsme ještě neviděli. Představujeme Vám Volkswagen Type 2 z roku 1963, který táhne jiný Volkswagen Type 2 z roku 1963. A aby měl tahač dostatek výkonu na zvládnutí nákladu, je vzadu nacpaný podivný čtyřválcový motor Audi S3 s turbodmychadlem. Shodná kombinace vypadá fantasticky, a pokud máte nějaké volné peníze, je momentálně na prodej.

Chytrý obytný vůz VW Type 2 v aukci

Tento chytrý obytný vůz VW najdete na stránkách Car & Classic, kde se draží ve Velké Británii. Ve chvíli, kdy se 22. září objevil tento článek, byl poslední příhoz na úrovni 18 000 liber (přibližně 505 000 korun). Do konce aukce zbývá ještě pár dní.

Jedná se zjevně o zcela zakázkový výtvor, přičemž v popisu aukce je uvedeno, že je v "bezvadném stavu"
Obytný vůz vznikl na zakázku

Jedná se zjevně o zcela zakázkový výtvor, přičemž v popisu aukce je uvedeno, že je v „bezvadném stavu“. Motor a automatická převodovka prý fungují dobře a vůz si zachovává klasický interiér typu 2 s několika vylepšeními, aby se přizpůsobil moderní pohonné jednotce.

Specifikace přívěsu

Pokud jde o přívěs, je vybavený dvojitým lůžkem umístěným v zadní části. Velká lednice se nachází uprostřed lodi u paty postele. Podél postele za bočními dveřmi se táhnou skříňky a pult, zatímco v prostoru, který dříve zabírala sedadla a palubní deska, je nyní velký pult s dalšími úložnými prostory. Malá výsuvná střecha zůstala zachovaná pro větší prostor nad hlavou a nyní prázdný motorový prostor je odsunutý pro ještě větší úložný prostor.

Pokud jde o přívěs, je vybavený dvojitým lůžkem umístěným v zadní části
Přívěs je vybavený dvojitým lůžkem

Popis v aukci se nezmiňuje o palubní síti nebo kapacitě vody, a když na to přijde, nevidíme ani žádné rezervy pro sedadla nebo standardní stůl. Na střeše je markýza, která se vysouvá pro venkovní pohodlí.

Další informace o obytném VW

Podle aukční nabídky je VW registrovaný jako vozidlo z roku 1963 a je legální pro silniční provoz ve Velké Británii. Na digitálním počítadle kilometrů je uvedených 38 343 km – jedna z výše zmíněných úprav interiéru instalovaných s podvozkem Audi. Na podlaze je také řadicí páka Hurst, ale kabina vypadá pozoruhodně originálně. Přední okna se vysouvají, jak mají.

Vzhledem k tomu, jak v posledních letech prudce vzrostla hodnota klasických autobusů VW Type 2, je překvapivé vidět jeden z nich rozřezaný na obytný přívěs. Aukce neuvádí, kolik let má tato přestavba. Předpokládáme však, že všude, kam přijede, vzbudí pozornost.

Zdroje: motor1, Vapol