Kia Forte je o 330 dolarů dražší než loni

Model Kia Forte 2024 přichází s mírnými vylepšeními pro výbavu GT-Line a vyšší cenou pro všechny stupně výbavy

Kia Forte 2024 přichází s mírnými vylepšeními pro výbavu GT-Line a vyšší cenou pro všechny stupně výbavy. Podívejte se do tabulky níže, jak si stojí jednotlivé výbavy v porovnání s loňským rokem.

Změny u modelu Forte

Největší nárůst ceny zaznamenává Forte GT-Line 2024, který je o 630 dolarů (14 500 korun) dražší než loni. Nyní je však standardně vybavený systémem upozornění na čelní kolizi s cyklistou, elektronickou parkovací brzdou, asistentem pro jízdu po dálnici a inteligentním tempomatem s navigací. Tyto prvky patřily dříve k paketu GT-Line Tech, který Kia pro nový modelový rok vyřadila.

Největší nárůst ceny zaznamenává Forte GT-Line 2024, který je o 630 dolarů (14 500 korun) dražší než loni
Kia Forte nezaznamenala příliš mnoho změn

Žádné další změny pro model Forte 2024 Kia nepřipravila. Mezi dostupné motory patří 2,0litrový čtyřválec s výkonem 147 koní a točivým momentem 132 N.m. V nabídce je také 2,0litrový čtyřválec s výkonem 147 koní. K dispozici je rovněž 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 201 koní a točivém momentu 195 N.m.

Model Forte se dočkal osvěžení pro modelový rok 2022. Vyznačoval se novým pojetím mřížky chladiče značky s tygřím nosem a přepracovanými světlomety. Stupeň GT dostal agresivnější přední nárazník a diagonálně uspořádané LED mlhové světlomety. Vyšší výbavy dostaly zadní LED světla.

Interiér

Uvnitř se standardní displej řidiče zvětšil na 4,2 palce z předchozích 3,5 palce. Dotykový displej infotainmentu se zvětšil na 10,25 palce oproti 8,0 palcům v modelu před modernizací. Forte také získal bezdrátové systémy Android Auto a Apple CarPlay. Modely GT-Line a GT získaly čalounění ze syntetické kůže.

Další model Forte na obzoru?

Špionážní snímky ukazují, že Kia pracuje na novém modelu Forte. Zdá se, že má být mnohem větší než současný model a zřejmě má mít také zcela odlišný design. A to včetně vertikálně orientovaných světlometů. Zvěsti naznačují, že by se mohl změnit název na K3 nebo K4, aby lépe ladil s přechodem Optimy na K5. Podrobnosti o pohonném ústrojí jsou záhadou. Nemůžeme vyloučit hybridní variantu, protože Kia již má ve své nabídce široký výběr elektrifikovaných nabídek.

Vzhledem k tomu, že Kia nyní odhaluje Rio 2024, neočekávejte premiéru nového modelu dříve než v modelovém roce 2025.

Zdroje: motor1, Vapol