Genesis Neolun – luxusní koncept se nechal inspirovat porcelánovými nádobami

Na autosalonu v New Yorku chce výrobce vozů Genesis představit své nové SUV s označením Neolun. Koncept má být předzvěstí modelu GV90

O jihokorejském výrobci luxusních vozů Genesis, který patří pod společnost Hyundai Motor Company, jsme toho v poslední době slyšeli poměrně dost. Na letošním autosalonu v New Yorku chce výrobce vozů Genesis představit své nové SUV s označením Neolun. Tento koncept má být předzvěstí modelu GV90.

Premiéra konceptu Neolun v New Yorku

Koncepční model Neolun SUV, který se má představit oficiálně na letošním autosalonu v New Yorku, který probíhá ve dnech 29. 3. – 7. 4. 2024. Koncept Neolun se údajně nechal inspirovat „ikonickými korejskými porcelánovými nádobami ve tvaru měsíce“, poznamenává kreativní ředitel společnosti Genesis Luc Donckerwolke.

Koncepční model Neolun SUV, který se má představit oficiálně na letošním autosalonu v New Yorku, který probíhá ve dnech 29.3. - 7.4. 2024
Koncept Genesis Neolun se představí na autosalonu v New Yorku

Nové SUV má jedinečný krabicový design s charakteristickým světelným motivem „dvou linií“ Genesis vpředu i vzadu.

Specifikace, vzhled a interiér SUV Neolun

Exteriér nese dvoubarevný lak Midnight Black a Majestic Blue, zatímco interiér má nádhernou kůži Royal Indigo s bílým lemováním. Dvě řady luxusních křesel se otáčejí směrem k sobě a napodobují tak teplo obývacího pokoje. Když už mluvíme o teple – podlaha konceptu je vyhřívaná. Během jízdy můžete cítit teplo na všech místech ve voze – nejen na sedadle, ale také na celé podlaze.

Exteriér nese dvoubarevný lak Midnight Black a Majestic Blue, zatímco interiér má nádhernou kůži Royal Indigo s bílým lemováním
Uvnitř najdete kožené prvky Royal Indigo s bílým lemováním

Koncept Genesis Neolun dostal do výbavy speciální zvukový systém s pokročilou „zvukovou architekturou“. Tento systém cestujícím poskytuje plně pohlcující zvukový zážitek jako v koncertní síni. Stejně jako v modelu GV60 je v předním prostoru křišťálová koule, která se při zapnutí audiosystému otáčí.

Koncept je předobrazem velkého SUV s označením GV90

Koncept Genesis Neolun je předobrazem náležitě velkého SUV. V tomto případě má koncept pouze dvě řady sedadel, ale víme, že sériová verze GV90 je na cestě a ta by měla nabídnout alespoň třetí řadu. Podobně jako Mercedes-Maybach GLS by Genesis mohl potenciálně nabízet dvě varianty GV90. První variantu se dvěma luxusnějšími řadami, nebo tradiční verzi se třemi řadami sedadel.

Podrobnosti jako výkon, pohonná jednotka a cena zůstávají záhadou. Více informací o tom, jak by mohla vypadat sériová verze tohoto konceptu, bychom se měli dozvědět do konce roku.

Zdroje: motor1, Vapol