Toyota Sienna dostala 60 reproduktorů

Minivany nejsou tak oblíbené jako crossovery a SUV. Můžete však do nich nacpat dost věcí. Toyota z minivanu Sienna udělala pojízdný DJ stánek

Minivany nejsou tak oblíbené jako crossovery a SUV, ale to neznamená, že by byly nejužitečnější. Můžete do nich nacpat poměrně hodně věcí a Toyota to využila na maximum, když z minivanu Sienna udělala pojízdný dýdžejský stánek se všemi zvonky a píšťalkami.

Minivan pro DJ

Minivan je vybavený zvukovým systémem se 60 reproduktory, který se skládá ze čtyř 12palcových subwooferů, 36 středových reproduktorů, 14 výškových reproduktorů a šesti bicích rohů. Má 16 zesilovačů, které produkují výkon 25 000 W. Zvuk na profesionální úrovni vychází z 12kanálového digitálního zvukového procesoru, zatímco prostřednictvím osmikanálového mixážního pultu dodávky je možné více připojení.

Sienna také nahradila zadní výklopné dveře výklopnými dveřmi plnými reproduktorů
Minivan Sienna nyní vypadá jako splněný sen pro všechny DJ

Toyota upravila nejen zvukový systém modelu Sienna. Automobilka instalovala těžší pružiny, přidala dvoupalcový zdvih podvozku a do všech čtyř rohů nasadila 22palcová kola. Společnost také použila velké množství materiálů tlumících hluk.

Sienna také nahradila zadní výklopné dveře výklopnými dveřmi plnými reproduktorů. Automobilka také odstranila středový střešní panel dodávky. Nahradila jej plně výsuvným panelem a vyvýšenou plošinou pro mobilní DJ stánek, který je vybavený digitálními gramofony.

Má šest 56V Li-Ion baterií, které napájejí 16 ampérů. Lze je nabíjet prostřednictvím dvou standardních 110voltových zástrček. Napájejí také 43palcový televizor s vysokým rozlišením v zadní části, který je vybavený WiFi pro streamování videoobsahu nebo videohry.

Koncept pro Toyotu postavila texaská společnost Complete Customs a na projektu spolupracovala také společnost SiriusXM. Má také laditelné dynamické LED diody a laditelnou podsvícení, protože žádný DJský stánek není kompletní bez pořádné světelné show.

Specifikace modelu Toyota Sienna

Toyota uvedla na trh čtvrtou generaci modelu Sienna pro modelový rok 2021 se standardní hybridní verzí. Elektrifikovaná pohonná jednotka o objemu 2,5 litru poskytuje kombinovaný výkon 245 koní a Toyota ji nabízí v konfiguraci s pohonem předních i všech kol.

Prodeje modelu Sienna se do prvních šesti měsíců roku 2023 snížily o 18,8 %
Minivan Toyota Sienna

Prodeje modelu Sienna se do prvních šesti měsíců roku 2023 snížily o 18,8 %. Toyota dosud prodala 27 940 minivanů, čímž zaostává za Hondou Odyssey, které se za stejné období prodalo téměř 40 000 exemplářů. Oba modely zaostávají za modelem Chrysler Pacifica, kterého se jen ve druhém čtvrtletí prodalo téměř 45 000 kusů. Pacifica dosáhla v první polovině roku 73 845 prodaných vozů.

Sienna 2023 je již v prodeji. Její cena začíná na 38 280 dolarech (854 000 korun). Všechny ceny zahrnují příplatek 1 395 dolarů za místo určení (31 000 korun). Toyota nabízí dodávku v sedmi výbavách: LE, XLE, XSE, Woodland Edition, 25th Anniversary Edition, Limited a Platinum. Základní cena verze Platinum je 57 740 dolarů (1 288 000 korun). Do dodávky sice nelze pořídit systém s 60 reproduktory tohoto konceptu, ale zákazníci se mohou rozhodnout pro audiosystém JBL Premium Audio s 12 reproduktory.

Zdroje: motor1, TowPoint