Lexus RZ Sport a debut konceptu ROV 2

Na Tokijském autosalonu a Tokijské venkovní výstavě se Lexus předvede upravený model RZ spolu s koncepty Sport, ROV 2 a RX Outdoor

V letošním roce se koná současně Tokijský autosalon a Tokijská venkovní výstava. Lexus se účastní obou a předvádí upravený model RZ spolu s několika koncepty (Sport, ROV 2 a RX Outdoor) zaměřenými na outdoorové aktivity.

Model Lexus RZ dostal několik novinek. Crossover je delší a širší než standardní model, ale vylepšené odpružení snižuje vůz o 35 mm. Automobilka přidala vlastní aerodynamické prvky na přední a zadní nárazník, dvojitý karbonový spoiler a aerodynamické otvory v přední části a na kapotě.

Lexus RZ Sport

Lexus RZ Sport Concept má také vylepšené hnací ústrojí a dva 150kW motory, jeden pro každou nápravu. Standardní RZ má přední motor o výkonu 150 kW a zadní motor o výkonu 80 kW. Lexus instaloval do interiéru čtyři kbelíková sedadla a exteriér automobilka dokončila v bílé barvě Hakugin s modrými akcenty.

Lexus RZ Sport Concept má také vylepšené hnací ústrojí a dva 150kW motory, jeden pro každou nápravu.
Lexus RZ Sport Concept

Koncept ROV

V prosinci 2021 automobilka odhalila koncept ROV, vodíkový side-by-side. ROV Concept 2 proniká na tokijský autosalon, a přestože vypadá dost podobně jako ten první, vyznačuje se některými designovými odlišnostmi.

Buggyna má upravenou přední masku, nové odpružení a mírně přepracovanou zadní část
Lexus ROV Concept 2

Buggyna má upravenou přední masku, nové odpružení a mírně přepracovanou zadní část. Stále je vybavená tříválcovým motorem o objemu 1,0 l poháněným stlačeným vodíkem.

K ROV Concept 2 se připojují dva běžné vozy Lexus připravené na dobrodružství – koncepty GX a RX Outdoor. Model RX, který vychází z modelu RZ 450h+, dostal černé okenní lišty z nerezové oceli, černé kliky dveří, LED světla, černou mřížku chladiče, hliníkovou ližinu, blatníky a 18 palců široká kola obutá do terénních pneumatik.

Vůz má barvu Regolith, která odpovídá barvě ROV Concept 2
Lexus RX Outdoor Concept

Vůz má barvu Regolith, která odpovídá barvě ROV Concept 2. Výrazným prvkem modelu RX je zakázkový hliníkový nosič a střešní stan – přístřešek Feldon Shelter Hawk Nest.

Lexus GX Outdoor Concept

Lexus opatřil GX Outdoor Concept novým předním nárazníkem, ochrannými lištami a ochrannými kryty kol. Dostal také naviják Warn, upravené odpružení a pneumatiky Toyo Open Country. Je také vybavený střešním stanem od společnosti Yakima. Lexus na něj použil terénní lak v barvě khaki slídy.

Lexus opatřil GX Outdoor Concept novým předním nárazníkem, ochrannými lištami a ochrannými kryty kol
Lexus GX Outdoor Concept

Přehlídky se účastní také Lexus LX 600, který v roce 2022 závodil v Baja 1000. LX má spoustu terénních vylepšení, která mají crossover posílit pro vyčerpávající závod. Například vinuté pružiny a tlumiče v soutěžním provedení, odolné pneumatiky a ocelovou ochrannou klec.

Zdroje: motor1, TowPoint