Next Ora Cat – kupé, které se postaví Tesle

Automobilová společnost Ora navazuje na Funky Cat modelem Next Ora Cat. Jedná se o větší čtyřdveřový elektromobil

Automobilová společnost Ora navazuje na Funky Cat modelem Next Ora Cat. Jedná se o větší čtyřdveřový vůz, který jeho tvůrci odhalili na pařížském autosalonu v podobě konceptu.

Nový Next Ora Cat

Jak navázat na vůz s názvem Ora Funky Cat? Samozřejmě dalším modelem Ora Cat. Strategie pojmenování modelu Ora společnosti Great Wall může vzbuzovat úsměv. Nicméně značka se vážně snaží prorazit na cenově dostupnější část evropského trhu s elektromobily.

Next Ora Cat se v podobě konceptu představil na pařížském autosalonu v roce 2022, ačkoli vůz na stánku má velmi blízko k tomu, aby se začal vyrábět. Popisuje se jako čtyřdveřové kupé a rovná se prodloužené verzi hatchbacku Funky Cat o délce 4 871 mm a šířce 1 862 mm. Je tedy o 636 mm delší a 37 mm širší. Stane se konkurentem elektrickým modelům, jako je Hyundai Ioniq 6 a Tesla Model 3.

Stejně jako Funky Cat si i Next Ora Cat zřejmě vypůjčila designovou inspiraci od Porsche a přenesla oválné světlomety umístěné na výrazných předních blatnících a klenutou záď s výklopným spoilerem na kompaktní karoserii sedanu
Next Ora Cat

Stejně jako Funky Cat si i Next Ora Cat zřejmě vypůjčila designovou inspiraci od Porsche a přenesla oválné světlomety umístěné na výrazných předních blatnících a klenutou záď s výklopným spoilerem na kompaktní karoserii sedanu. Uvnitř se nachází 10,25 palců široký digitální přístrojový panel ve třech do sebe zapadajících kruzích. Spolu s tříramenným volantem se před řidičem nachází 12,3 palců široká obrazovka infotainmentu. Je umístěná uprostřed nad vysokou středovou konzolí, na níž jsou umístěné fyzické ovladače klimatizace.

Výkon elektromobilu

Výkon v modelu Next Ora Cat je pravděpodobně bohatší, než by se dalo očekávat podle roztomilého, zakřiveného vzhledu. Elektrické hnací ústrojí s pohonem všech kol využívá dva motory, které dohromady dosahují výkonu 402 koní a točivého momentu 680 Nm. To stačí na zrychlení z 0-100 km/h za 4,3 s a maximální rychlost 180 km/h.

Baterie vozu s kapacitou 83 kWh je schopna ujet 267 km, i když to je v podmínkách čínských testů. Na 80kW stejnosměrné nabíječce lze baterii doplnit z prázdného stavu na 80 % za 55 minut.

Výbava a cena

Koncept je vybavený sadou propracovaných 19 palců širokých kol z lehkých slitin a panoramatickou střechou po celé délce. Tato střecha se zakřivuje s linií střechy vozu ve stylu kupé. Vedle 360° parkovacích kamer zahrnula Ora také systém identifikace obličeje. Díky tomu „Next Cat“ dokáže rozpoznat svého řidiče a umožnit mu tak vstup a spuštění funkce. Zatím není známo, které technologické prvky se dostanou do sériové verze.

Ora Funky Cat se nyní prodává ve Velké Británii za cenu od 900 tisíc korun v provedení First Edition. Případný sériový vůz Next Ora Cat by se zařadil do nabídky nad tento model. Značka také plánuje v roce 2024 rozšířit svou modelovou řadu o kompaktní SUV.

Zdroje: autoexpress, Top-Nosiče