Audi Formule 1 se představí na Auto Shanghai

Tento měsíc se na autosalonu Auto Shanghai 2023 představí automobil Audi, který je součástí plánu společnosti o jejím vstupu do F1

V srpnu 2022 oznámila společnost Audi svůj záměr připojit se k Formuli 1 jako dodavatel motorů pro sezónu 2026. O několik měsíců později se německý výrobce luxusních automobilů, který je součástí skupiny Volkswagen, dohodl se společností Sauber. Na konci ledna letošního roku získala menšinový podíl ve švýcarském týmu F1. Ještě tento měsíc se na autosalonu Auto Shanghai 2023 představí automobil Audi, který je součástí plánu společnosti zveřejnit další podrobnosti o jejím vstupu do F1.

Autosalon Auto Shanghai

Toto odhalení učinil mluvčí společnosti Four Rings v rozhovoru pro Automotive News Europe. Pokud jde o důvody, proč akci Auto Shanghai vybrali jako místo, kde se ukáže nový koncepční vůz Audi Formule 1, zástupce Audi uvedl, že Čína představuje pro společnost jediný největší trh. Mluvčí dále uvedl, že F1 má v lidové republice velkou oblibu.

Pokud jde o důvody, proč akci Auto Shanghai vybrali jako místo, kde se ukáže nový koncepční vůz Audi Formule 1, zástupce Audi uvedl, že Čína představuje pro společnost jediný největší trh
V dubnu se na autosalonu Auto Shanghai objeví koncepční vůz Audi F1

Přivezení vozu do Číny navíc ocení fanoušci po několikanásobném zrušení Velké ceny Číny v důsledku pandemie koronaviru. Auto Shanghai 2023 má začít 18. dubna prvním novinářským dnem a skončit 27. dubna posledním dnem pro veřejnost.

Změny do roku 2026

Přestože do roku 2026 zbývají 3 roky, oznámily se dvě zásadní změny. Vozy F1 začnou jezdit na zcela syntetické palivo, na rozdíl od současnosti, kdy obnovitelný etanol tvoří pouze 10 % celkové směsi. Přeplňované motory V6 mají pokračovat dál, ale elektrický pohon by měl tvořit až 50 % celkového výkonu.

Světová rada motoristického sportu FIA se také ohání snížením provozních nákladů, aby nalákala nové účastníky, což se již stalo v případě týmů Sauber/Audi a Red Bull/Ford.

Zájem Porsche o vstupu do F1

Zájem o vstup do F1 projevilo také Porsche. Nicméně jednání s Red Bullem loni ztroskotala, protože návrh značky ze Zuffenhausenu na dohodu 50:50 nedostal povolení. Přestože se Porsche s Red Bullem nedohodlo, v říjnu 2022 prohlásilo, že se stále chce připojit k největší motoristické soutěži světa.

Podle nedávné zprávy časopisu The Race se však Porsche v roce 2026 ke startovnímu poli nepřipojí. Společnost má prý stále zájem, ale ve střednědobém horizontu k tomu údajně nedojde.

Zdroje: motor1, TowPoint