Bezdrátová nabíječka EV od Tesly

Začátkem roku 2023 Tesla uspořádala svůj Den investorů. Ten zahrnoval nahlédnutí do toho, na čem Tesla pracuje, aby usnadnila nabíjení pro řidiče EV. Prezentace obsahovala náznak potenciálního řešení bezdrátového nabíjení pro domácnosti a pracoviště od Rebeccy Tinucci, vedoucí globální infrastruktury nabíjení.

V novém rozhovoru s Jayem Lenem, který zkoumá inženýrství nedávno spuštěného Cybertrucku, hlavní designér Tesly, Franz von Holzhausen, potvrdil, že Tesla pracuje na řešení bezdrátového domácího nabíjení.

„Pracujeme na indukčním nabíjení. V tu chvíli ani nemusíte nic připojovat. Prostě přejedete podložku ve vaší garáži a začnete nabíjet,“ řekl.

Ačkoli nebyly sdíleny žádné další podrobnosti, zdá se, že toto řešení se týká jízdy EV přes bezdrátovou nabíjecí podložku Tesla. Podobně jako funguje bezdrátové nabíjení pro telefony.

Tesla byla známá tím, že zkoumala technologie bezdrátového nabíjení již dříve. Jedna nápověda se poskytla, když se v srpnu objevily zprávy, že gigant EV koupil z Německa firmu Wiferion pro bezdrátové nabíjení robotiky. 

V té době se nákup potvrdil zápatím webu Wiferion, kde se uvedlo „Tesla Engineering Germany GmbH 2023“. Což potvrzuje, že Tesla se stala mateřskou společností.

Potencionální řešení bezdrátové nabíječky pro EV

V současné době majitelé Tesly a EV nabíjejí buď pomocí mobilní nabíjecí jednotky. Tu Tesla nazývá univerzální mobilní nabíječkou (UMC), nebo speciální nabíječkou s vyšším výkonem. Speciální nabíječka Tesla je známá jako univerzální nástěnný konektor, který lze také integrovat do aplikace Tesla.

Obě tyto možnosti nejsou jedinými možnostmi na trhu, ale jsou oblíbenou volbou, pokud jde o domácí nabíjení pro majitele Tesly a jiných vlastníků.

Bezdrátová nabíječka EV od Tesly

To by byl docela dobrý vývoj v nabíjení elektromobilů v domácnostech, pokud by Tesla mohla dodat bezdrátový produkt, který bezproblémově nabíjí vozidlo, když je auto nad nabíjecí podložkou v garáži, aniž by bylo nutné zapojovat do vozidla jakékoli kabely.

Těšíme se na další informace o této technologii a její praktické implementaci pro stovky tisíc současných i budoucích majitelů EV, kteří chtějí bezproblémový způsob nabíjení svých vozidel.