Uvedení nového Subaru Forester e-Boxer 2022

Subaru provedlo na Foresteru několik aktualizací pro úpravu karoserie, z nichž hlavní je zvýšení bezpečnosti.

Vozidlo Subaru Forester

Subaru uvedlo na trh aktualizovanou verzi Foresteru. Obsahuje některé další bezpečnostní technologie, trochu více standardního vybavení a některé mechanické změny. Podle společnosti změny zlepšily jízdu a ovladatelnost vozu. Přepracované SUV se brzy vrhne do boje s favority segmentu, jako jsou Mazda CX-5 a Škoda Karoq. Subaru ještě nepotvrdilo britské ceny za vylepšený Forester. Očekáváme marginální nárůst oproti výchozí ceně předešlého vozu maximálně 1 100 000Kč.

Nová technologie

Největší aktualizací Subaru pro Forester je přidání čtvrté generace technologie EyeSight pro podporu řidiče. Všechny senzory systému mají nyní širší zorné pole a jsou k dispozici další tři funkce. Automatické nouzové řízení, zamezení vybočení z jízdního pruhu a adaptivní tempomat s vystředěním jízdního pruhu. Kupující také získají vylepšenou verzi systému sledování řidičů Foresteru.

Nyní je k dispozici funkce ovládání gesty, která řidiči umožňuje nastavit klimatizaci mávnutím ruky. Systém může stále automaticky upravit polohu sedadla a zrcátka jednoduše tím, že pomocí vnitřní kamery rozpozná obličej řidiče. Na přední části podvozku Subaru vyměnilo všechny vinuté pružiny Foresteru, což podle něj vyhladilo jízdu vozu a zlepšilo jeho ovladatelnost. Stejně jako dříve je standardem pohon všech čtyř kol a každá varianta má diferenciály s vektorováním točivého momentu.

Stejně jako menší XV, i Forester nyní dostává systém Subaru e-Active Shift Control, který automaticky snímá, když vůz jede po klikaté silnici pomocí G-metrů, a upravuje schéma řazení převodovky, aby vůz působil agilněji.

Galerie

Inženýři Subaru si také pohráli se systémem řízení sjíždění z kopce SUV. Nyní se ruční brzda uvolní až po sešlápnutí pedálu plynu – a znovu se zabrzdí v okamžiku, kdy řidič sundá nohu z pedálu. Aktualizovaný Forester pohání stejný 2,0litrový čtyřválcový motor typu boxer jako u předchozího modelu.

Motor má identický výkon 148 koní a točivý moment 194 Nm. Motoru pomáhá malý elektromotor o výkonu 16 k, který dokáže pohánět vůz pouze na elektrický pohon přibližně 2 kilometry rychlostí až 40 km/h.

Změny jsou završeny hrstkou stylových a funkčních vylepšení. Přední část Foresteru byla přepracována, s novou maskou chladiče, novými rámy pro mlhové světlomety a mírně upravenými světlomety.

Mezitím jsou k dispozici některé nové upevňující háky pro zavazadlový prostor. Zavazadlový prostor zajistí, že kupující budou moci plně využít 509litrový prostor SUV. A konečně je zde výběr ze tří nových laků, nazvaných Cascade Green Silica, Brilliant Bronze Metallic a Autumn Green Metallic.

Zdroj: AutoExpress , TowPoint