Chystá se dokument o boji o titul v roce 2022

MotoGP oznámila, že chystá vydání dokumentu ‚There can be only one‘, který ukáže, jak uchazeči o titul prožívali sezónu 2022.

Dokumenty jsou v módě a sport dokázal tento trend využít. Stále více dokumentárních seriálů podrobně popisuje, jak se konkrétní sport prožívá zevnitř, a vzestup různých streamovacích platforem jim pomáhá oslovit nové publikum.

Nejlepším příkladem je Drive to Survive od Netflixu, který podrobně popisuje, jak se celá sezóna Formule 1 vyvíjí.

MotoGP chtěl udělat něco podobného v roce 2021 a vyrobil sérii MotoGP Unlimited s PrimeVideo, stylově velmi podobný Drive to Survive.

Boj o titul v roce 2022

Nyní šampionát řízený Dornou tak přijímá nový přístup a vytvořil dokument, který se tak má stát brzy k vidění. A „může být jen jeden“.

Chystá se dokument o boji o titul v roce 2022

Série, chystá a ukáže, jak boj o titul pro rok 2022 prožívali její favorité na startovním roštu.

Očekává se, že ukáže každodenní život ve škatulce jmen jako Fabio Quartararo, Pecco Bagnaia, Aleix Espargaro, ale i Enea Bastianini, protagonistů jedné z nejtěsnějších sezón poslední doby.

Jak se uvedlo na oficiálních stránkách MotoGP, „There can be only one“ má se skládat z celkem čtyř epizod. Z nichž každá má pokrývat čtvrtinu sezóny v chronologickém pořadí.

První epizoda se má objevit již od 27. ledna, zatímco poslední epizoda se tak má objevit až 7. února. Prozatím bude k dispozici pouze na MotoGP VideoPass, oficiální platformě šampionátu.

V roce 2022 získal titul Pecco Bagnaia a to po první polovině roku poznamenané mnoha chybami. Ital zaostával o 91 bodů, a to za Fabiem Quartararem. Ten dominoval až do letní přestávky, ale limity Yamahy v kombinaci se skvělým výkonem otočily karty.

Aleix Espargaro zůstával po většinu sezóny na třetí pozici, ale asijská tour nehrála v jeho prospěch a musel se tak spokojit až se čtvrtým místem celkově, třetí místo tak získal Enea Bastianini.

Zdroj: motorsport, Vapol