Lancia Ypsilon získal vylepšení a zelenou barvu

Lancia pracuje na oživení své značky. Nejnovějším krokem v tomto procesu je modernizace hatchbacku Ypsilon s vylepšenou technikou

Italská automobilka Lancia pracuje na oživení své značky. Nejnovějším krokem v tomto procesu je modernizace hatchbacku Ypsilon s vylepšenou technikou. Ypsilon je k dispozici v nové barvě exteriéru Dew Green. Stříbrný model má černé akcenty na mřížce chladiče, spodním nárazníku a spoileru.

Lancia Ypsilon

V interiéru je nyní palubní deska a výplně dveří v modrém provedení. Vícebarevné zelené akcenty jsou na řadicí páce, volantu a rámečcích ventilace. Na čalounění sedadel je použitá příze Seaqual Yarn, která pochází z recyklovaného plastu ze Středozemního moře. Displej infotainmentu s úhlopříčkou 7,0″ získal podporu bezdrátových systémů Apple CarPlay a Android Auto. Bezdrátová nabíječka se nachází ve spodní části středové konzoly.

K dispozici je také pohonná jednotka na zkapalněný ropný plyn (LPG)
Lancia Ypsilon je k dispozici s mild-hybridním třívalcovým motorem

Ypsilon je k dispozici s mild-hybridním tříválcovým motorem o objemu 1,0 l a výkonu 68 koní (51 kW). K dispozici je také pohonná jednotka na zkapalněný ropný plyn (LPG).

Jeden z nejprodávanějších vozů Itálie

Vůz Lancia Ypsilon je ve své vlasti poměrně populární. V roce 2022 se stal hatchback druhým nejprodávanějším vozem v Itálii. Model měl také 15,3% podíl na trhu. Jednalo se o jeho nejlepší výsledek v historii.

Lancia má desetiletý plán, který začíná v roce 2024 a který má značku nasměrovat do budoucnosti. Vše začíná novou generací modelu Ypsilon, který dostane elektrifikovanou pohonnou jednotku. Společnost také připravuje uvedení nového crossoveru, který by mohl oživit jméno Aurelia. V roce 2028 se vrátí Delta, kterou automobilka označuje za „tvarovaný a svalnatý vůz s geometrickými liniemi“.

V roce 2022 se stal hatchback Lancia Ypsilon druhým nejprodávanějším vozem v Itálii
Vylepšený model Lancia Ypsilon

V roce 2026 začne Lancia představovat elektromobily. Roku 2028 se Lancia plánuje stát výhradně elektrickou značkou.

Nové modely a cíle automobilky Lancia

Koncem roku 2022 Lancia debutovala s konceptem Pu+Ra Zero, který předznamenává budoucí designový směr značky. Cílem je moderním způsobem evokovat klasické modely, včetně měkkých tvarů z modelů Aurelia a Flaminia a hranatých prvků z modelů Stratos a Delta.

Společnost se chce také více prosadit mimo Itálii. V rámci tohoto velkého plánu najala nového manažera značky pro Francii, Německo, Španělsko, Belgii a Lucembursko a Nizozemsko.

Zdroje: motor1, TowPoint