Vaillant představuje propanové tepelné čerpadlo

Německá společnost Vaillant vyvinula vzduchové tepelné čerpadlo, které jako chladivo používá propan (R290). Dokáže vyrobit mezi 3,4 kW a 8 kW tepla a teplou užitkovou vodu o teplotě až 75 °C. Tepelné čerpadlo podle něj maximalizuje úspory, když se spáruje se střešní solární energií.

Společnost Vaillant se připojila k firmám Bosch a Mitsubishi při uvedení vzduchového tepelného čerpadla, které používá jako chladivo R290.

Německý výrobce vzduchových tepelných čerpadel uvedl, že jeho nové tepelné čerpadlo je určeno pro dodatečné instalace a nové budovy.

„Naše nové kloboučkové čerpadlo aroTHERM plus vzduch-voda, lze použít v retrofitových instalacích, protože může dosáhnout vysokých průtokových teplot,“ uvedl Vaillant na svých webových stránkách. ,,Dokonce i systémy se stávajícími radiátory, které vyžadují výstupní teploty až 55 °C, lze efektivně provozovat.“

Vzduchové tepelné čerpadlo

Vaillant představuje propanové tepelné čerpadlo
AroTHERM plus

Má topný výkon 3,4 kW a 8 kW, měří mezi 765 mm x 1 100 mm x 450 mm a 1 565 mm x 1 100 mm x 450 mm a váží 114 kg, 128 kg nebo 210 kg v závislosti na variantě. Koeficient výkonu (COP) se pohybuje mezi 3,9 a 4,6 pro ohřev vody na 35 °C, s vnějším vzduchem na 2 °C a mezi 5,3 a 5,7 s vnějším vzduchem na 10 °C.

Čerpadla mohou údajně produkovat horkou vodu mezi 22 °C a 75 °C. Nová zařízení se mohou instalovat uvnitř nebo venku, ale 190 litrová nádrž na vodu se musí instalovat uvnitř.

„Pořizovací náklady vzduchového čerpadla jsou také poměrně nízké. Protože aroTHERM plus je jedno z levnějších tepelných čerpadel na trhu,“ uvádí Valliant.

Uvedl, že úspory lze maximalizovat spárováním vzduchového tepelného čerpadla se střešní fotovoltaickou elektrárnou. Rovněž poznamenal, že hladina hluku se pohybuje od 54 dB(A) do 59 dB(A) během dne a 46 dB(A) v nočním režimu. Což je zhruba ekvivalent zvuku chladničky.

„Pokud je aroTHERM plus umístěn ve vzdálenosti tří metrů, je hladina akustického tlaku pouze 29 dB(A). Což odpovídá tikání náramkových hodinek,“ řekl Valliant.

Zdroj: pv-magazine, Vapol