Ford Mustang RTR Spec 2

Nová generace Ford Mustang RTR 2024 se začne prodávat letos v létě. S novýn modelem se objeví i úpravy firmy RTR Vehicles

Ford Mustang je známý svou bohatou nabídkou náhradních dílů. V průběhu let nebyla nouze o vizuální, mechanické a výkonnostní vylepšení pro tento pony car a to se pravděpodobně nezmění ani teď. Nová generace Ford Mustang RTR 2024 se začne prodávat letos v létě. Jakmile se nový Mustang objeví v showroomech, objeví se na trhu poprodejní úpravy od společnosti RTR Vehicles.

Vylepšení od RTR Vehicles

Společnost RTR Vehicles dodá pro Mustang 2024 vylepšení s označením Spec 1 a Spec 2. Spec 2 mění vzhled a jízdní schopnosti vozu různými vizuálními a mechanickými vylepšeními. O paketu Spec 1 toho zatím víme jen málo.

Zvenčí má Mustang RTR Spec 2 novou horní mřížku chladiče s LED akcenty, která pomáhá přivádět chladný vzduch k motoru
Mustang RTR Spec 2 nabídne novou mřížku chladiče s LED světly

Zvenčí má Mustang RTR Spec 2 novou horní mřížku chladiče s LED akcenty, která pomáhá přivádět chladný vzduch k motoru. Součástí paketu je také větrací otvor na kapotě, rozdělovače brady a křídel, spoiler na palubní desce, označení RTR, grafický paket a několik dalších vychytávek.

Uvnitř RTR přidává svou výkonnou hlavici řadicí páky, podlahové rohože se značkou RTR a sériovou palubní desku s vyrytým podpisem Vaughna Gittina Jr
Uvnitř najdeme vyrytý nápis Vaughna Gittina Jr.

Uvnitř RTR přidává svou výkonnou hlavici řadicí páky, podlahové rohože se značkou RTR a sériovou palubní desku s vyrytým podpisem Vaughna Gittina Jr.

Pro lepší jízdu

Vyladěný Ford Mustang dostane také několik vylepšení zavěšení a jízdních vlastností, počínaje 20″ koly RTR Aero 5 obutými do pneumatik Nitto NT555 G2 a sadou pro uchycení zadních tlumičů RTR. Podvozek RTR Tactical Performance přidává snížené pružiny, nastavitelné přední a zadní kyvné tyče a nastavitelné tlumiče a vzpěry.

Cena a obsah balíčku Spec 2

Cena balíčku RTR Spec 2 začíná na 12 495 dolarech (275 000 korun), nezahrnuje náklady na základní vozidlo a lze jej postavit z jakéhokoli podvozku Mustang GT 2024.

Vyladěný Ford Mustang dostane také několik vylepšení zavěšení a jízdních vlastností, počínaje 20" koly RTR Aero 5 obutými do pneumatik Nitto NT555 G2 a sadou pro uchycení zadních tlumičů RTR
Model RTR Spec 2 dostal 20″ kola RTR Aero 5

Společnost RTR vehicles neposkytla žádné informace o vylepšení Spec 1, a ani neřekla nic o nabídce dalších balíčků. Společnost poskytuje pro Mustang 2023 upgrade Spec 3 a Spec 5, který vylepšuje motor V8 o objemu 5,0 litru o přeplňování. Díky němu má motor výkon až 750 koní.

Motor Ford V8

Ford Mustang GT pro rok 2024 je opět k dispozici s motorem Ford V8 o objemu 5,0 litru. Motor nyní dosahuje výkonu 480 koní a točivého momentu 415 N.m. Nabídka obsahuje i verzi 2024 s motorem o objemu 5,0 litru. Volitelný aktivní výfukový systém Performance zvyšuje výkon na 486 koní a 418 N.m. Mustang Dark Horse 2024 patří s výkonem 500 koní mezi nejlepší volbu ze všech variant.

Zdroje: motor1, Vapol