Vylepšená Mazda2 má více variant faceliftu

S předchozím faceliftem, který se na domácím trhu objevil v roce 2019, se název "Demio" změnil na "Mazda2"

Mazda2 je nyní vylepšená a nabízí několik různých variant faceliftu. V Evropě se prodává také jako upravená Toyota Yaris Hybrid. V Japonsku se předchozí generace modelu dočká v roce 2023 modernizace, která má za cíl vylepšit stárnoucí produkt. A to vzhledem k tomu, že malý hatch měl premiéru na trhu již v roce 2014. S předchozím faceliftem, který se na domácím trhu objevil v roce 2019, se název „Demio“ změnil na „Mazda2“.

Mazda2 a různé barevné varianty faceliftu

S novým a celkově druhým faceliftem uvedeným na trh v Japonsku dostává nejmenší model, který Mazda prodává, řadu možností úprav. Dále získává také nové laky Airstream Blue Metallic a Aero Gray Metallic.

Dvoubarevná kola mohou mít akcenty v barvě karoserie, zatímco za příplatek je k dispozici střecha z umělých uhlíkových vláken
Vylepšená Mazda2 má dvoubarevná kola

Dvoubarevná kola mohou mít akcenty v barvě karoserie, zatímco za příplatek je k dispozici střecha z umělých uhlíkových vláken. Všimněte si také poměrně výrazné oranžové grafiky a bílého provedení mřížky chladiče a střechy. Celkem je k dispozici ne méně než 198 barevných kombinací.

Vylepšená Mazda2

Přestože je třetí generace již poněkud zastaralá, nabízí radarový tempomat a asistent pro jízdu v jízdním pruhu. K příjemným prvkům patří vyhřívaný volant potažený kůží, automatická klimatizace a vyhřívaná přední sedadla spolu s pákou parkovací brzdy a řadicí pákou potaženou kůží. Zákazníci si mohou vybrat ze tří barevných akcentů palubní desky a dalších vychytávek. Avšak podobně jako na MX-5 Miata, se kterou sdílí poměrně dost prvků interiéru, i v modelu Mazda2 je uvnitř vidět její stáří.

Specifikace a cena

Vůz ve specifikaci JDM je k dispozici v těchto podivně pojmenovaných verzích: 15C/XD, 15 BD/XD BD, 15 Sunlit Citrus, 15 Sport, XD Sport+ a 15MB. Na výběr je mezi manuální a automatickou převodovkou, přičemž pohon všech kol zůstává k dispozici. Ceny se v závislosti na specifikaci pohybují od 11 800 (258 tis. korun) až 19 500 dolarů (427 tis. korun).

Vzhledem k tomu, že stará Mazda2 by měla v Evropě zatím pokračovat, tak nebuďte příliš překvapeni, pokud vůz dostane některé z těchto aktualizací i v Japonsku.

Zdroje: motor1, Vapol