Divoké kempování … v Porsche?

Divoké

Plánujete si kupovat sportovní auto? Zároveň patříte k milovníkům spaní v divoké přírodě, ideálně pak pod kusem celty? Pak by vás mohlo zajímat, že Porsche představilo stan pro 911. Tedy, přesněji řečeno, ona ta novinka není určena jen pro tento konkrétní model. S výjimkou kabrioletů se hodí v podstatě brzy pro všechny stroje této značky. Ale můžete jej namontovat i na jedno z nejznámějších dvoudveřových kupé na světě. Udělejte to a máte jistotu, že budete na cestách či v kempech nepřehlédnutelní.

S novým střešním stanem přichází divize Porsche Tequipment, která je zodpovědná za různé náhradní díly a příslušenství. Stan má ve složeném stavu na délku pouhých 146 centimetrů, šířku 140 cm a na výšku 33 cm. Díky tomu jej můžete nainstalovat i na zmiňovanou 911, generace 992.

Pokud jej rozložíte, na délku bude mít 258 cm, šířku 257 cm a výšku 118 cm. Nocležníci budou mít v divoké přírodě k dispozici lůžko o rozměrech 210 x 130 cm. Stan má hmotnost 56 kg a střecha, respektive integrované ližiny střešního nosiče, zvládnou zatížení až 190 kg. Ty na zmiňované 911 ale nenajdete, takže v jejím případě můžete využít jen 140 kg. Pozor si musíte také dávat na maximální rychlost, ta je omezena na 130 km/h.

Divoká příroda čeká

Porsche pravděpodobně inspiroval k tvorbě tohoto produktu jeden z influencerů na internetu. Ten si připojil střešní stan na své Porsche a sklidil za to velmi velký úspěch.

Divoká příroda v Porsche
Divoká příroda v Porsche

Abychom byli přesní, na stan mohou zapomenout majitelé modelů 911 GT, kabrioletu a Targy. Zbytek může využít výhledů přes dvojici bočních a jedno střešní okno. Ve výbavě je integrována polyuretanova matrace a díky voděodolné pláštěnce je určena i do vlhkého prostředí.

Porsche později nabídne také vyhřívanou deku či organizér na boty. Můžete si vybrat mezi světle šedým a tmavě šedým odstínem a pak už jen hledat vhodná místa k přenocování.

Zdroje: Porsche, topspeed, Vapol