Fisker Ocean – extrémní dojezd s více než 700 km

Nově vznikající společnost Fisker na výrobu elektrických vozidel možná sjela své první elektrické vozidlo z výrobní linky teprve před necelými 4 měsíci, ale společnost má nastavení na dobrou vlnu se svým modelem Ocean – s verzí s nejdelším dojezdem baterie („Extreme“). A to s rekordním dojezdem 707 km WLTP.

To z něj dělá elektromobil s nejdelším dojezdem nabízeným na evropském trhu, i když je třeba poznamenat, že podle konzervativnějšího testovacího standardu US EPA se očekává, že tento model poskytne dojezd 560 km.

,,Tento úspěch se zdá významným milníkem pro všechny ve společnosti Fisker a máme to potěšení, že rozsah přesahuje naše počáteční výpočty,“ uvedl generální ředitel Henrik Fisker v prohlášení.

Fisker Ocean SUV se má prodávat ve třech verzích. Verzi se dvěma motory Extreme a Ultra, spolu s verzí s jedním motorem a menší baterií nazvanou Sport. Nakupující v Evropě a USA si mohou zarezervovat a nakonfigurovat Fisker Ocean prostřednictvím webové stránky Fisker.

Ke konci února tohoto roku Fisker obdržel přibližně 65 000 rezervací. Což znamená, že produkce Fisker je pravděpodobně již obsazena do konce roku 2024!

Fisker Ocean SUV

Americké ceny pro Ocean začínají na 800 tis. Kč za Sport až po 1 500 tis. Kč za Extreme. Všeobecná záruka pro Ocean se stanovila na 6 let/100 000 km. A záruka na pohonnou jednotku a sadu baterií 10 let/160 000 km. Přičemž záruka na baterii vychází minimálně ze 75 % její původní kapacity.

Interiér Fisker Ocean
Interiér Fisker Ocean

Fisker očekává, že evropská homologace bude dokončena do konce dubna tohoto roku a dodávky zákazníkům začnou brzy poté. První evropské showroomy s názvem „Fisker Centres+“ se otevřou ve Vídni a Kodani 11. dubna. A další centra a salonky po celé Evropě a USA se otevřou v průběhu roku 2023.

Vzhledem k obvyklému „produkčnímu peklu“, které zažívali v období náběhu výroby EV noví výrobci EV, by nebylo překvapením vidět zpoždění v této časové ose. Doufejme, že Fisker má dostatek kapitálu na to, aby je v tomto období zvládl.

Sluneční střecha Fisker Ocean
Sluneční střecha Fisker Ocean

Pravostranná výroba Ocean se již zahájila pro britský trh. Přičemž první dodávky ve Spojeném království se očekávají v polovině tohoto roku.

Zdroj: thedriven, TowPoitnt