Audi e-tron se dočká faceliftu

Audi e-tron

Na záběrech z Laponska má prototyp omlazeného elektromobilu maskované oba konce karoserie, designové úpravy by se měly týkat zejména nárazníků a přední masky. V zimní prověrce se Ingolstadt zaměřil na nastavení podvozku i fungování elektroniky. Audi e-tron by mohlo v rámci modernizace dostat větší akumulátor, který prodlouží dojezd na více než 600 kilometrů.

Převratné technologie potřebují čas. Audi e-tron přináší elektromobilitu dotaženou k dokonalosti. Zažijte výjimečný pocit z tiché jízdy, potěšení z čisté energie a všechny výhody pohonu budoucnosti bez kompromisů.

Audi e-tron debutovalo na podzim roku 2018. Není proto překvapení, že ho zanedlouho čeká facelift. Na příchod omlazené verze aktuálně německá značka upozorňuje záběry prototypu. Zachycují zimní testy, které elektrické SUV absolvovalo na dalekém severu.

Na zveřejněných záběrech má elektromobil v provedení Sportback zamaskované oba konce karoserie. Designové úpravy by se měly týkat zejména tvaru nárazníků a přední masky. Kromě toho očekávaně osvěženou paletu disků kol a barev lakování, jakož i drobné změny týkající se interiéru či vybavení.

Ingolstadt zkoušel svůj vůz audi e-tron v severní části Švédska. Konkrétně v rámci polygonu KALT 1, který leží na území Laponska. V zimní prověrce se zaměřil na nastavení podvozku i fungování elektroniky při nepříznivých podmínkách. Není žádné tajemství, že nízké teploty mají velký vliv na dojezd elektromobilů.

Právě akční rádius by mohl být nejzásadnější novinkou v rámci modernizace audi e-tron. Přestože automobilka zatím nic oficiálně nepotvrdila, zákulisní zdroje již dříve avizovaly použití většího akumulátoru přinášejícího prodloužení dojezdu. Údajně přesáhne hranici 600 kilometrů. Pravdivost tohoto čísla neumíme ověřit, počkat si musíme na premiéru. Její datum zatím Audi nezveřejnilo.

Zdroje: TopSpeed, Vapol