Sedan EQS debutuje novým vzhledem

Luxusní elektrický sedan Mercedes-Benz EQS se chystá vstoupit do čtvrtého modelového roku s modernizovanou přední částí a novým akumulátorem. Ten zlepší jeho již tak konkurenceschopný dojezd. Zatímco v prvních třech letech svého života měl model EQS akumulátory s kapacitou 108,4 kWh, v modelu 2025 se tato hodnota zvýší na 118,0 kWh.

Sedan Mercedes-Benz EQS nabízí větší dojezd

Car and Driver oslovil Mercedes-Benz, aby poskytl aktualizované údaje EPA. Bohužel si na ně budeme muset počkat až blíže k uvedení na trh. Poslední model sedanu EQS, který jsme podrobili našemu testu spotřeby paliva v reálném provozu při rychlosti 120 km/h na dálnici, ujel působivých 560 km.

Podle Mercedesu zvětšení velikosti baterie ve spojení s čerstvě aktualizovaným softwarem pro rekuperační brzdění dále zlepšuje dojezd elektrického sedanu. Při použití šetrnějších evropských údajů o dojezdu WLTP Mercedes vypočítal více než 11% nárůst dojezdu. Za předpokladu, že se to promítne i do USA, očekáváme, že dojezd sedanu EQS v roce 2025 se přiblíží 625 km.

Mercedes-Benz EQS

Aktualizovaný design a standardní výbava

Kromě zvýšeného dojezdu Mercedes přepracoval také design přední části sedanu EQS. Aktualizovaný design je sice nápadný, ale ne do očí bijící. Moře hvězdiček Mercedes-Benz nahradil tradičněji vyhlížející design mřížky chladiče s chromovanými lamelami kontrastujícími s černým pozadím. Kromě toho nahradili plochý znak Mercedes-Benz tradičnějším ornamentem stojaté hvězdy na kapotě.

Uvnitř sedanu EQS 2025 Mercedes představil řadu změn zaměřených na bohatství a pohodlí pro cestující na zadních sedadlech. „Výdechy“ klimatizace na sloupku B nyní mají chromované akcenty. Zatímco polštáře zadních sedadel si nyní vysloužily kontrastní prošívání a lemování kůží nappa. Pokud vám to nestačí, zákazníci, kteří mají více peněz na útratu, si mohou pořídit výbavu Pinnacle a paket Executive Interior. Tento balíček obsahuje zadní sedadlo, které lze sklopit až o 38 stupňů, a umožňuje cestujícím vzadu sklopit přední sedadlo dopředu, čímž se zlepší prostor pro nohy. Na aktualizované specifikace a informace o cenách modelu EQS 2025 si budeme muset ještě chvíli počkat, ale Mercedes potvrdil, že lehce osvěžený model se začne objevovat u prodejců ještě letos.