Acura MDX Type S je tak blízko velikosti

Acura MDX Type S 2024 je zcela nové třířadé SUV. Jedná se o jeden z nejdynamičtějších vozů ve svém segmentu

Acura MDX Type S 2024 je zcela nové třířadé SUV. Jedná se o jeden z nejdynamičtějších vozů ve svém segmentu, který díky krásnému naladění podvozku, rychlému řízení a chytrému hnacímu ústrojí poskytuje výkony jako sportovní sedan v mnohem větším balení.

Acura vyřešila problém s dotykovými displeji po svém

Zatímco drtivá většina odvětví přešla na dotykové displeje, Acura se ve své nekonečné moudrosti rozhodla zůstat u ovládání infotainmentu ve stylu touchpadu pro MDX 2024. Velká 12,3palcová centrální obrazovka není v žádném případě dotyková. Místo toho se ovládá pomocí čtvercové podložky na středové konzole, na kterou musíte kliknout, abyste vybrali například zdroj zvuku nebo cíl navigace. Tedy podobně jako na touchpadu na notebooku.

Sportovní SUV dostalo 3,0litrový V6 s turbodmychadlem twin-scroll
Acura MDX Type S

Dotykové displeje nejsou pro navigaci v informačních a zábavních systémech za jízdy zrovna nejlepší, ale systém Acura s touchpadem je rozhodně horší. Naučit se, jak funguje, je poměrně jednoduché, ale jeho používání nikdy není plynulý a snadný proces, zejména za jízdy. Majitelé si na touchpad zvyknou (nic jiného jim nezbývá), ale nutit kupujícího, aby si „zvykal“ na něco, co by mělo být snadné, není příliš dobrý způsob, jak přistupovat k produktu.

Interiér – příjemné místo pro trávení času

Když pomineme ohromující infotainment, zbytek interiéru MDX je příjemným místem pro trávení času. Uspořádání není tak honosné jako v BMW X7 nebo Mercedesu-Benz GLS. Přesto oceníte výskyt skutečných fyzických tlačítek na ovládání klimatizace a hlasitosti.

Pokud si zvolíte balíček Advance, dostanete několik užitečných technologií. Nejdete mezi nimi head-up displej, audiosystém s 25 reproduktory a přední sportovní sedadla s masáží nastavitelnou v 16 směrech.

Typ S dostane ještě více standardní techniky, např. odvětrávání předních sedadel, navigaci, podložku pro bezdrátové nabíjení telefonu, dálkové startování a několik dalších systémů aktivní bezpečnosti. Skutečná nadstandardní výbava se však skrývá pod kůží. Zde má Type S řadu vylepšení podvozku a hnacího ústrojí, díky nimž je mnohem svižnější, než vypadá.

Pod kapotou

Acura MDX Type S je standardně vybavená vzduchovým odpružením, které zlepšuje jízdní vlastnosti. Sportovní SUV dostalo 3,0litrový V6 s turbodmychadlem twin-scroll, výkonem 355 koní a točivým momentem 354 N.m. Výkon se přenáší díky 10stupňové automatické převodovce na všechna kola.

Pokud si zvolíte balíček Advance, dostanete několik užitečných technologií
Palubní deska nového modelu MDX Type S

Ani tato verze pohonu AWD „Super Handling“ od společnosti Acura není standardním nastavením. Ve své čtvrté generaci má Type S skutečné vektorování točivého momentu. Systém dokáže poslat až 70 % točivého momentu motoru na zadní kolo a až 100 % točivého momentu na levé nebo pravé kolo, podobně jako systémy v modelech TLX Type S a Volkswagen Golf R.

Když se s MDX Type S vydáte na klikatou silnici, snadno pocítíte, že systém pracuje ve váš prospěch. Pokud v zatáčce zrychlíte, ucítíte, jak počítač posílá veškerý výkon na vnější zadní kolo, a přiměje tak zadní část vozu, aby se při projíždění zatáčkou otočila. Není to zrovna přirozený pocit, ale přesto je to zábavnější a vůz působí mnohem agilnějším dojmem.

Průměrně velké SUV

Ačkoli je o něco tužší než průměrné velké SUV, odpružení je v běžném režimu dokonale schopné pohlcovat nerovnosti. Třetí řada sedadel je trochu těsná. Pokud potřebujete často přepravovat více než čtyři dospělé osoby, doporučili bychom vám něco většího.

Acura na začátku tohoto roku uvedla, že plánuje zbavit svou modelovou řadu systému touchpadu od pozdějšího roku 2024. Tudíž nikam s koupí nespěchejte a počkejte rok. Do té doby se Type S stane mnohem atraktivnějším.

Zdroje: motor1, TowPoint