ID.7 VW debutuje s dojezdem až 435 km

ID.7 VW je novou vlajkovou lodí značky v oblasti elektrických sedanů. V Evropě a Číně se objeví letos na podzim a do USA dorazí za rok

ID.7 VW je novou vlajkovou lodí značky v oblasti elektrických sedanů. V Evropě a Číně se objeví letos na podzim a do Severní Ameriky dorazí v roce 2024.

Elektrický Volkswagen ID.7

ID.7 je k dispozici ve dvou výbavách. A to Pro a Pro S. Obě varianty mají elektromotor o výkonu 282 koní (210 kW). Model Pro se dodává s baterií, jejíž hrubá kapacita 82,0 kWh (čistá 77,0 kWh) zajišťuje odhadovaný dojezd v cyklu WLTP až 615 km. Systém podporuje nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu 170 kW.

Obě varianty mají elektromotor o výkonu 282 koní (210 kW). Model Pro se dodává s baterií, jejíž hrubá kapacita 82,0 kWh (čistá 77,0 kWh) zajišťuje odhadovaný dojezd v cyklu WLTP až 615 km
ID.7 má dojezd až 615 km

Model Pro S je vybavený akumulátorem o hrubé kapacitě 91,0 kWh (86,0 kWh netto), který nabízí odhadovaný dojezd až 700 km. Kapacita stejnosměrného nabíjení je 200 kW.

Rozměry nového modelu

ID.7 je dlouhý 4 961 mm a má rozvor 2 966 mm. Tyto údaje jsou srovnatelné s elektrickým sedanem Mercedes-Benz EQE, který je dlouhý 5 000 mm a má rozvor 3 120 mm. Bez započtení vnějších zpětných zrcátek je VW široký 1 862 mm. Součinitel odporu vzduchu karoserie dosahuje hodnoty 0,23 v závislosti na výbavě, kterou si kupující zvolí.

ID.7 je dlouhý 4 961 mm a má rozvor 2 966 mm
Délka VW ID.7 je 4 961 mm

Vybavení interiéru

Uvnitř je ID.7 standardně vybavený head-up displejem s rozšířenou realitou. Tato technologie umožňuje konstruktérům namontovat zjednodušený přístrojový štít, který zobrazuje pouze zákonem nezbytné informace, jako je rychlost vozidla a různá varování.

Díky systému rozšířené reality se informace zobrazují v různých vzdálenostech od řidiče. Například rychlost se zdá být blízko, ale šipky odbočení se zdají být dále. Zobrazené informace mohou zahrnovat například značení jízdních pruhů, informace o vzdálenosti a omezení rychlosti. Ovládací prvky na volantu umožňují nastavit informace na HUD podle toho, co chce řidič vidět.

Tato technologie umožňuje konstruktérům namontovat zjednodušený přístrojový štít, který zobrazuje pouze zákonem nezbytné informace, jako je rychlost vozidla a různá varování
Uvnitř se nachází displej s rozšířenou realitou

Uprostřed palubní desky se nachází 15,0″ informační a zábavní systém. Podsvícené dotykové posuvníky umožňují nastavení teploty v kabině a hlasitosti zvuku.

Systém Travel Assist zahrnuje adaptivní tempomat a asistovanou změnu jízdního pruhu. Tato technologie dokáže rozpoznat rychlostní omezení a automaticky upravit rychlost vozidla.

Systém klimatizace, sedadla a střešní okno

VW se chlubí tím, že ID.7 má nejpokročilejší klimatizační systém značky od dob modelu Phaeton. Výdechy jsou vybavené motory pro vertikální a horizontální pohyb, takže systém dokáže rozvádět vzduch po velké ploše kabiny. Reaguje také na hlasové povely. Například když řidič řekne: „Dobrý den, IDA, mám studené ruce,“ nasměruje teplý poryv na prsty dotyčné osoby a aktivuje vyhřívání volantu.

Kupující si mohou objednat technicky vyspělá sedadla. Přední křesla jsou k dispozici s možností nastavení až ve 14 směrech. Funkce Climatronic využívá snímače teploty a vlhkosti k jejich automatickému vyhřívání nebo chlazení. Masážní systém má 10 vzduchových polštářů a verze Premium přidává další dva polštáře pro práci s pánví a páteří cestujícího.

Na přání dodávané panoramatické střešní okno má inteligentní skleněný panel. Vrstva tekutých krystalů rozptýlená v polymeru umožňuje přepínat mezi neprůhledným a průhledným sklem buď pomocí tlačítka, nebo hlasového ovládání.

Výroba ID.7

VW začne model ID.7 pro evropský a severoamerický trh vyrábět ve svém závodě v německém Emdenu. Výroba se zahájí v druhé polovině roku. Podrobnosti o cenách pro jednotlivé regiony zatím nejsou k dispozici.

Zdroje: motor1, TowPoint