Značka Cupra z koncernu Volkswagen přichází do USA

SEAT včera uspořádal výroční tiskovou konferenci. Cupra založená v roce 2018 hodlá do konce desetiletí vstoupit na trh v USA

SEAT včera uspořádal výroční tiskovou konferenci, kde nastínil své plány. Značka Cupra založená v roce 2018 hodlá do konce desetiletí vstoupit do Severní Ameriky. Ze všech značek koncernu Volkswagen, které se v USA neprodávají, si všichni mysleli, že se na americkou stranu dostane mladoboleslavská Škoda. Místo toho se však v USA dočkají Cupry.

Cupra Formentor

Cupra má také v plánu uvést na trh plně elektrickou verzi Formentoru, i když pravděpodobně na bázi nové generace. Současný crossover je již čtyři roky starý, takže v roce 2030 by patřil mezi značně zastaralé modely. SEAT uvádí, že facelift stávajícího modelu se pro evropský trh chystá v nejbližších týdnech.

Cupra má také v plánu uvést na trh plně elektrickou verzi Formentoru, i když pravděpodobně na bázi nové generace
Cupra Formentor VZ5

Větší elektrické SUV, které se určitě dostane do prodeje ve Státech, se začne montovat v Severní Americe. SEAT uvádí, že zatím nepojmenovaný model se má začít vyrábět v Mexiku. Prodávat by se měl v některých státech nacházejících se na východním a západním pobřeží a v dalších státech. Generální ředitel SEATu a Cupry Wayne Griffiths uvedl, že tyto vozy se začnou prodávat prostřednictvím „nového distribučního modelu“, aniž by však uvedl podrobnosti.

Další plány automobilky SEAT

Mezitím má SEAT nabitý program. Kompaktní hatchback/kombi Leon projde v nadcházejících měsících modernizací v polovině cyklu. Supermini Ibiza a subkompaktní crossover Arona projdou v roce 2025 (opět) faceliftem. Kompaktní crossover Ateca se dočkal prodloužení životního cyklu a bude nadále dostávat vylepšení, přestože je na trhu od roku 2016.

Co se týče Cupry, plně elektrický Tavascan mechanicky příbuzný s VW ID.5 se objeví na trhu v roce 2024, kdy se dočkáme také hybridního Terramaru. Ten poslouží jako sesterský model nové generace Audi Q3. Tento Terramar se začne prodávat s plug-in hybridním pohonem a měl by se začít montovat v továrně Audi v maďarském Györu společně s modelem Q3.

V příštím roce se Raval stane základním modelem značky Cupra jako ekvivalent elektrického městského hatchbacku VW ID.2.

Zdroje: motor1, Vapol