Ital ukončil devítiměsíční pobyt na letišti

Starší muž, který devět měsíců žil na boloňském letišti, získal nový domov. Zaměstnanci letiště se pro Arnalda stali "jako rodina"

Starší muž z Itálie jménem Arnaldo prožil devítiměsíční pobyt na letišti Marconi v Boloni. Zaměstnanci letiště se pro Arnalda stali něco „jako rodina“.

Letiště se stalo novým domovem pro Arnalda

Třiaosmdesátiletý muž, známý pouze jako Arnaldo, začal žít na letišti, když už si nemohl dovolit platit nájem.

Zaměstnanci boloňského letiště Marconi, sedmého největšího v Itálii, se pro něj stali jakousi rodinou, která mu poskytla spací pytel, kávu a jídlo. Letištní novinový stánek mu také poskytl noviny, které si mohl každý den přečíst.

Arnaldo vám možná připomíná postavu Toma Hankse ve filmu Terminál
Pobyt Itala Arnalda připomíná děj filmu Terminál s Tomem Hanksem v hlavní roli

Arnaldo vám možná připomíná postavu Toma Hankse ve filmu Terminál. Postava z filmu vznikla podle skutečného příběhu muže Mehrana Karimiho Nasseriho, který žil 18 let na letišti Charlese de Gaulleho v Paříži. V Arnaldově případě se nejedná o problém s byrokracií (jako ve filmu), ale s chudobou. Arnaldo totiž neměl kam jít.

Proč Arnaldo bydlel na letišti?

Arnaldo pochází z italského ostrova Sicílie a nyní žije ve městě Bastiglia v provincii Modena.

Loni v létě se ocitl v situaci, kdy nebyl schopen platit nájem a přežíval pouze z důchodu. I přes pomoc místních služeb pro bezdomovce skončil na boloňském letišti Marconi.

Přespával venku, protože prý nechtěl „být na obtíž“, ale když přišla zima, nedalo se to vydržet. Přestěhoval se tedy do letištní odbavovací haly.

Tam se mu dostalo nečekaného přivítání. Zaměstnanci letiště mu totiž začali s radostí poskytovat kávu a jídlo a také spací pytel.

Arnaldův šťastný konec

Po devíti měsících Arnaldova pobytu na letišti se do věci vložil rovněž boloňský magistrát.

Zatímco se mu snaží najít trvalý domov, bydlí Arnaldo zatím v hotelu, což je rozhodně lepší než pobyt na letišti v budově letištního terminálu.

Luca Rizzo Nervo, boloňský radní pro sociální péči, říká, že Arnaldo se do Boloně přestěhoval, aniž by kontaktoval místní sociální služby, ale jakmile se o jeho případu dozvěděly, nabídli mu ihned podporu. Radní uvedl, že ho mrzí, že se úřady o jeho případu dozvěděly až ze zpráv v médiích. Navíc zdůraznil, že je důležité požádat úřady o pomoc, když je to potřeba.

Zdroje: Euronews, TowPoint