Nokia zjevně vrací 3210

V roce 1999 způsobila Nokia revoluci na trhu mobilních telefonů. 3210 byl první mobilní telefon od Nokie bez externí antény – a dokonce se již na něm tehdy daly hrát hry. Nyní však Nokia zřejmě plánuje novou interpretaci klasiky. A to tzv. novou a vylepšenou edici klasického mobilního telefonu.

První mobilní telefon bez antény

Nokia patří již několik let mezi absolutní klasiku mezi mobilními telefony. A to nejen proto, že byste na něm mohli hrát hru Snake. Za nezničitelnou se také léta považovala i Nokia 3210. A nyní ji chce finský výrobce vydat na trh znovu. Jak uvádí průmyslový blog nokiamob.net, majitel společnosti Nokia HMD tak již představil první snímky této nové interpretace na akci v Keni.

Pár změn v designu je ale bezesporu patrných: jeho hrany jsou více zaoblené a zejména odstín modré je také výrazně světlejší. V této nové verzi jsou ale také na první pohled jasně vidět předci: Nokia 3210 a Nokia 6310.

Nová verze – nový design mobilního telefonu

Nokia zjevně vrací 3210
Sídlo společnosti Nokia v Espoo ve Finsku

Co v roce 1999 neexistovalo: to je určitě fotoaparát mobilního telefonu. Ten s sebou nový model již přináší, jak je vidět již na zveřejněných obrázcích. Stejně jako originál by měl mít i klávesnici. O dalších údajích a nebo rozměrech není však nic víc známo. Zůstalo také nejasné, zda se nová verze mobilního telefonu bude prodávat třeba v Německu a kdy by jeho prodej mohl začít.

Nejprodávanější mobilní telefon všech dob

Nokia 3210 byla prvním mobilním telefonem, který tak přišel na trh bez již zmińované externí antény. Kromě své robustnosti byl známý také svým designem: vnější kryty se u něj daly sejmout a také vyměnit. Mobilní telefon si tak můžete navrhnout zcela podle vlastního vkusu. S přibližně 150 miliony prodaných kusů jde tak o jeden z nejprodávanějších mobilních telefonů všech dob.