Valentino Rossi vstupuje do virtuálního světa

Valentino Rossi vstupuje na web3 založením společnosti, která se věnuje navrhování a vývoji jedinečného obsahu věnovaného značce VR46 ve světě metaverse, her a NFT.

Valentino Rossi, 9násobný mistr světa, ikona mistrovství světa a také jeden z nejslavnějších a nejmilovanějších sportovců všech dob. Vstupuje na web3 založením společnosti. Ta se věnuje navrhování a vývoji jedinečného obsahu věnovaného značce VR46 v roce metaverse, v hrách a ve světě NFT (nezaměnitelné tokeny).

VR46 Metaverse se zrodilo ze společného podniku s The Hundred, italským mediálním holdingem. Ten zpřístupní své know-how v tomto sektoru. Převážně k rozvoji virtuálních zážitků věnovaných četným fanouškům Valentina Rossiho po celém světě, nadšencům do motorsportu a hráčům obecně. Společný podnik, který vedl ke zrodu VR46 Metaverse, propagoval Nicola Volpi, hlavní investor The Hundred.

„Vstup do tohoto sektoru je skutečně stimulující dobrodružství, které jsem se rozhodl vypořádat strukturovaným způsobem společně s některými partnery na vysoké úrovni“ – prohlašuje Valentino Rossi – „Jsem nadšený, že mohu oslovit fanoušky z celého světa. Přinést jim atmosféru a nadšení pro VR46. A to prostřednictvím nových technologií. A myslím si, že tento projekt znamená pro značku velmi důležitý krok vpřed.“

Valentino Rossi vstupuje do virtuálního světa s VR46 Metaverse

Cílem je vytvořit globální platformu a vstoupit na web3

Projekt zahrnuje víceletý plán, neustále se vyvíjející obsah v rámci metaverzí a garantující stálou podporu v nadcházejících letech. Cílem VR46 Metaverse se má stát v rámci trvalých virtuálních světů znovu vytvořit globální platformu. Věnovanou doktorovi, závodnímu týmu VR46 a akademii: „žlutí lidé“. A fanoušci motoristického sportu budou moci prožít své vlastní zážitky z virtuální zábavy. A to setkáním u ovladače, interakci s ostatními uživateli a dokonce i vzájemné soupeření.

Jean Claude Ghinozzi, generální ředitel VR46 Metaverse a partner The Hundred, k oznámení uvedl: „Mám to potěšení, že mohu vyvinout tento projekt. Ten poprvé přivede mezinárodní ikonu, jako je Valentino Rossi, na metavesmír. A jsem si jistý, že on bude vědět, že způsobí revoluci v tomto světě, jak se to již stalo s motocykly“. Ghinozzi, výkonný ředitel s dlouholetými mezinárodními zkušenostmi získanými mezi Microsoftem, Activision Blizzard a Electronic Arts v oblasti správy IP. Jako se jeví Call of Duty a FIFA, má mít za úkol vést společný podnik mezi VR46 a The Hundred a hrát zásadní roli. A to jak v rozvoji obsahu a v zapojení mezinárodních partnerů.

První obsah, vyvinutý novou společností, se očekává již v roce 2022. A má se stát okamžitě schopen pohlceně a aktivně zapojit jak historickou fanouškovskou základnu Valentina Rossiho. Tak nové publikum vytvořené růstem těchto nových technologií. Podle analytické firmy Gartner bude ve skutečnosti do roku 2025, 25 % světové populace trávit alespoň jednu hodinu denně v metavesmíru. A to zkoumáním nových zájmů a nových společenských, rekreačních, vzdělávacích a nákupních příležitostí.

Zdroj: motosport, Vapol